سبد خرید

کتاب تجارت جنگ است

خرید کتاب تجارت جنگ است نوشته ال ریس و جک تروت

کتاب تجارت جنگ است در لیست پرفروش ترین های کتاب های تجاری جهان که بیل گیتس خواندنش آن را برای همه مدیران ضروری دانست.
ال ریس و جک تروت در این کتاب نوعی از استراتژی را نشان می دهند که در تجارت و بازاریابی بکار می رود، سپس اصول استراتژی نظامی را برای موقعیت های تجاری به کار می گیرد.
تفکرات کلاوزویتسی در زمینه جنگ هنوز هم همانند قرن ۱۹ ‌مطرح هستند. طبق گفته‌ او، شاید سلاح‌ها تغییر کنند؛ اما میدان رزم هنوز بر اساس دو ویژگی استراتژی و تاکتیک پابرجاست.
یکی از سخت‌ترین علومی که برای یادگیری مفید است جنگ بازاریابی است، جنگی ذهنی که کسی تا به حال این نبرد را ندیده است.

کتاب تجارت جنگ است | ال ریس و جک تروت

نویسنده: ال ریس و جک تروت (Al Ries, Jack Trout) ؛ ‏‫ترجمه: هدایت طریقی نژاد/ ناشر: هورمزد
تعداد صفحه:
قیمت: 18000 تومان
قطع: رقعی
چاپ: دورنگ
شــــابک: 9-00-6010-622-978
نوبت چاپ: اول، 1398

مقدمه؛ بازاریابی جنگ است
فصل اول: 2500 سال جنگ
فصل دوم: اصل قوا
فصل سوم: برتری در دفاع
فصل چهارم: عصر جدید در رقابت
فصل سوم: برتری در دفاع
فصل چهارم: عصر جدید در رقابت
فصل پنجم: ماهیت میدان جنگ
فصل ششم: میدان استراتژیک
فصل هفتم: اصول جنگ دفاعی
فصل هشتم: اصول جنگ هجومی
فصل نهم: اصول جنگ جناحی
فصل دهم: اصول جنگ غیرنظامی
فصل یازدهم: جنگ کولا
فصل دوازدهم: جنگ برگر
فصل سیزدهم: جنگ کامپیوتر
فصل چهاردهم: استراتژی و تاکتیک ها
فصل پانزدهم: بازاریابی عمومی

ال ریس و جک تروت، نویسنده کتاب تجارت جنگ است

ال ریس (Al Ries)یک نویسنده و او یکی از بنیان گذاران و رئیس مشاوره شرکت آتلانتا که به همراه همسر و دخترش لورا است. همراه با جک تروت (Jack Trout)به خاطر ایده “موقعیت یابی” در زمینه بازاریابی معتبر شناخته می شود.

ریس در سال 1950 از دانشگاه Depauw فارغ التحصیل شد. قبل از تاسیس آژانس تبلیغاتی خود در شهر نیویورک، ال ریس در سال 1961 با بخش تبلیغات جنرال الکتریک کار خود را پذیرفت. جک تروت در سال 1967 به این سازمان پیوست. ریس و جک تروت سک سری مقالات مربوط به عصر تبلیغات در سال 1972 نوشتند.

موضوعات مورد بحث در این مجموعه مقالات الهام بخش کتاب بعدی شان، موقعیت یابی: جنگ ذهن شما منتشر شد.

از کتاب های چاپ شده ال ریس در ایران جایگاه سازی، نبردی در ذهن، سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی، ۲۲ قانون تغییر ناپذیر برند، ۲۲ قانون تغییر ناپذیر بازاریابی است.

شاید شما به استفاده از اصول جنگی در بازاریابی متهم شوید؛ اما مردم معتقدند که جنگ در زمان خود به اندازه کافی سهمگین است و نباید به زمان صلح تعمیم پیدا کند. از این رو، هرکس که با سیستم تجارت آزاد مخالفت کند، احتمالاً به استفاده از اصول نبرد بازاریابی متهم می شود.

حتی افرادی که از سیستم تجارت آزاد دفاع می کنند هم معتقدند جنگ بازاریابی زیاده روی کرده است. اگر شما یکی از آن افراد هستید، از شما می خواهیم که نتایج شباهت های جنگی را در نظر بگیرید، نه خود شباهت ها را.

بر اساس مطالع های در زمینه تاریخچه تجارت امریکا در دهه گذشته، بسیاری شرکت ها از قبیل آر سی ای، زیراکس و وسترن یونیون ثبات خود را از دست داده اند و شاید بقیه نیز از به کارگیری اصول جنگی اجتناب کنند. تحقیق کردن درباره جنگ صرفاً بررسی چگونه پیروزشدن نیست؛ زیرا نباختن هم به همان اندازه مهم است.

اقتصاد امریکا از خشونت جمعی بی معنی بیش از رقابت ماهرانه گلادیاتورهای بازاریابی فن جنگ می ترسد. تجارت آزاد میدان جنگ بازاریابی است؛ بنابراین اگر می خواهید در بازی تجارت آزاد شرکت کنید، ابتدا باید اصول را بیاموزید.

کتاب تجارت جنگ است؛ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز

کتاب تجارت جنگ است نوشته ال ریس و جک تروت، پرفروش‌ترین کتاب تجاری و اقتصادی دنیاست. در این کتاب راهکارهایی که برای ارائه مشاوره بازاریابی در سازمان‌ها است.
کتاب پیش رو برای آن دسته از مشاغل و شرکت‌های تجاری که سهم کمتری از تجارت دارند. با دانستن استراتژی و تاکتیک بازاریابی می‌توانند برای مبارزه در جنگ تجارت خود را آماده سازند. نکاتی که در کتاب به آن اشاره دارد فقط برای رقبای ضعیف نیست بلکه برای صاحبان قدرتمندی که می‌خواهند در موضع قدرت باقی بمانند مناسب است.
بازاریابی در این دهه مفهوم جدیدی دارد و دیگر به مفهوم برطرف‌کردن نیازهای مشتری و خواسته‌هایشان نیست. بازاریابی انجام ‌دادن قعالیت‌های تجاری است که خدمات و سرویس‌ها را از تولید‌کننده به مصرف‌کننده انتقال می‌دهد.
بازاریابی شامل فرایندهای زیر است:
1. شناسـایی نیازهـای مشـتری.
2. تجسـم احتیاجـات برحسـب ظرفیــت تولیــد شــرکت
3. ارتبــاط‌دادن تجســم‌ها بــا مراجــع ذیصلاح قانونی در شرکت
4. تجســم نتایــج خروجــی برحســب نیازهــای مشــتریانی کــه از قبــل شناسایی شده‌اند.
5. مرتبط ساختن تجسم‌ها به مشتری.
آیا امروزه این پنج مرحله از فرایند بازاریابی می‌تواند به ما در مسیر موفقیت  فعالیت بازاریابی کمکی کند؟
آیا شناسایی، تجسم و ارتباط با نیازهای مشتریان ما یاری می‌دهد؟
آیا برد با طرفی است که در زمنیه بازاریابی تحقیق و مطالعه بیشتری می‌کند؟
آیا این تمام چیزی است که به آن بازاریابی گفته می‌شود؟

 

کتاب تجارت جنگ است | ال ریس و جک تروت | انتشارات هورمزد

دربارۀ کتاب بازاریابی محتوایی کاربردی بیشتر بدانیم: چگونه برندها با تولید و مدیریت محتوا فرمانروایی می‌کنند؟

در کتاب بازاریابی محتوایی کاربردی با بررسی نمونه های موفق ایران و جهان راهنمایی کاربردی برای اجرای بازایابی محتوایی ارائه دهیم.

بازاریابی محتوایی کاربردی

مشتری محور بودن یا محصول محور بودن؟

شرکت‌های که متعهدانه مشتری‌محور بودند و به متخصصان بازاریابی مشاوره می‌داند، با تلاش فراوان بازهم میلیون‌ها دلار خود را از دست دادند. برای درک بیشتر که چرا به این وضع دچار شدیم باید به قرن بیستم برگردیم، زمانی که تجارت محصول محور بود.
پس از جنگ جهانی دوم، شرکت‌های قدرتمند و پیشرو، مشتری‌مدار شدند. امروزه تمام شرکت‌ها مشتری‌مدار هستند. اطلاع داشتن از نیازهای مشتری در شرایطی که درباره شرکت‌ها تحقیق کردند،چندان ماثر نبوده است.

در تجارت جنگ رقیب‌محور بودن کارساز است؟

در تجارت جنگ بایستی فضای بیشتری به رقابت اختصاص داد. شرکت‌های رقبا بررسی گردد و فهرستی از نقاط ضعف و قوت آن‌ها در اختیار داشته باشید و با دانستن استراتژی و تاکتیک نقاط قوتتان بالا ببرید. شرکت‌ها باید بدانند چه زمان به رقبای خود حمله کنند، چه زمان آن‌ها را محاصره کنند و چه زمانی به حمله‌ی نظامی روی بیاورند.
امروزه، ماهیت واقعی بازاریابی نبرد بین شرکت‌ها را بررسی می‌کند نه برآورده‌کردن نیازها و خواسته‌ها انسان را. اگر در فرایند تجارت خواسته‌ها و نیازهای مردم برآورده شود، منافع عمومی اجازه می‌دهد رقابت ادامه پیدا کند. چیستی حقیقی ماهیت بازاریابی را فراموش نکنید.

ال ریس نویسنده کتاب تجارت جنگ است

دربارۀ کتاب ماتریس دیجیتال بیشتر بدانیم: نقشه راهی برای تحول دیجیتال در سازمان‌ها 

هدف از ونکات ونکاترامان از کتاب ماتریس دیجیتال تشویق نسل جدید پژوهشگران و فعالان صنعت برای درک فرصت‌ها و مشکلات کسب‌وکارهایی است که از فناوری قدرتمند دیجیتال حاصل می‌شود.

کتاب ماتریس دیجیتال نشر هورمزد

عصر جدید در جنگ تجارت

بازاریابی به عنوان شاخه‌ای از علم، کمتر از صد سال که ایجاد شده است. عمر بازاریابی تجربی زیاد است. اما تئوری آن نوپاست. تئوری نظامی به کاهش این تفاوت‌ها کمک می‌کند.
زبان رجال بازاریابی از زبان نظامی نشات گرفته است. جنگ بازاریابی تلاش می‌کند برای حل مشکلات بازاریابی از شیوه تفکر نظامی کمک بگیرد. بازاریابی وارد دوره‌ای جدید شده است.
رقابـت وحشی‌تر شده است. اسم این بازی تجارت از دیگری تغییر کرده است. شرکت‌ها راه‌های متفاوتی برای افزایش فروش به کار می‌گیرند. به‌طور کلی از استراتژی های جنگی بیشتر استفاده می‌کنند.
هنگامی که مجبور هستیم سخت کار کنیم، تا به چیزی برسیم، احساس موفقیت بهتری میکنیم. تاریخ جنگ خلاف این موضوع را به ما میآموزد. تصمیم برای پیروز شدن به شکست منجر می‌شود.

جک تروت نویسنده کتاب تجارت جنگ است

ذهن میدان جنگ است

اگر می‌خواهید بیرون بروید و با رقیبتان بجنگید، دانستن این‌که بدانید به کجا می‌روید مهم است. جنگ‌های بازاریابی در ذهن افـراد اتفـاق می‌افتنـد؛ درون ذهـن شـما و درون ذهـن رقیبتـان و هـر روز هفتـه.
به‌طــور کلــی جنگ بازار‌یابـی جنگی ذهنی است. کســی تابه‌حــال میدان نبرد ایـن رویداد را ندیده است. فقـط می‌تـوان ایـن میدان جنگ را در ذهـن تصـور کـرد و چیـزی اسـت کـه جنگ بازار یابی را بـه یکـی از سـخت‌ترین علـوم بـرای یادگیـری تبدیـل کـرده اسـت.
یــک راه بــرای شناســایی ذهــن انســان، انجــام تحقیــق بازار یابــی اســت؛ امــا ایــن تحقیـق نبایـد بـه روش سـنتی سـؤال کـردن از مشـتریان انجـام شـود. ایـن رو یکـرد مناســب گذشــته بــود.
چیـزی کـه بایـد بدانیـد ایـن اسـت کـه چـه جایگاههایـی در اختیار چه شـرکتهایی هســتند؟
چــه کســی صاحــب جایــگاه بالاست؟
اگــر ایــن کار به‌درســتی انجــام شـود، میتوانیـد طـرح پیش‌زمینـه ذهـن رقیـب متوسـط خـود را طراحـی کنیـد. بســیاری از رقبایتــان حتــی نمیداننـد کـه محـل جنـگ کجاسـت. آنهـا گرفتـار مشـغله اردوگاه، محصـولات، نیروهــا و تصمیمهــای خــود می‌شــوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...