سبد خرید

هفت عادت مردمان موثر

خرید کتاب هفت عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی

کتاب تأثیرگذار هفت عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی بدون شک بهترین کتاب روانشناسی دهۀ90 است. قانون‌هایی که در این کتاب به آن­ها پرداخته شده جهانی هستند و می‌توانند در تمام جنبه‌های زندگی به­‌کار گرفته شوند. این قانون­‌ها مثل اپرا هستند چون به‌­سادگی نمی‌توان آن­ها را اجــرا کرد، بلکه باید با تمرین در آن­ها تبحر یافت!

کتاب هفت عادت مردمان موثر | استفان کاوی

هفت عادت مردمان موثر؛ همراه با درس‌هایی برای تغییر شخصیت
نویسنده: استفان کاوی ؛ ‏‫ترجمه: الهام خرسندی/ ناشر: هورمزد
تعداد صفحه: 536
قیمت: 55000 تومان
قطع: رقعی
چاپ: دورنگ
شــــابک: 5-28-5361-600-978
نوبت چاپ: پنجم، 1398

هفت عادت مردمان موثر: استفان کاوی

مشهـــورترین افـــــراد دربـــارۀ‌ این کتــاب چه می‌گـــــویند؟
تقــــدیر و ســــپاس
مقــــــدمه
بخــــــش اول: الگـــــوها و قـــــــانون‌ها
تمام و کمال بودن
پارادایم هفت عــــــادت
بخــــــش دوم: پیـــــــروزی فـــــردی
عـــــــادت اول: پویا و پیشگام باشید
قانــــــون‌های نگـــــرش شخصی
عـــــــادت دوم: از آغاز، به نتیجه بیندیشید
قــــــــانون‌های رهبری خویشتن
عـــــــادت سوم: کارها را به‌ترتیب مهم‌بودن انجام دهید
قدرت ارادۀ ‌ مستقل
بخــــــش سوم: پیروزی همگانی و هماهنگی
پارادایم‌های همبستگی دوســــــویه
عـــــــادت چهارم: به‌صورت سیستم برنده/برنده فکر کنید
الگوهای رهبری همبستگی دوسویه
عـــــــادت پنجم: از آغاز، به فکر سرانجام باشد
عـــــــادت ششم: تشریک مساعی
اصــــل‌های همکاری‌هـــــای مبتکرانه
عـــــــادت هفتم: اره را تیز کن
اصل‌های نوسازی متعادل خویشتن
ســــخن آخـــــر

درباره استفان کاوی، نویسنده کتاب هفت عادت مردمان موثر

دکتر کاوی نویسندۀ کتاب «هفت عادت مردمان موثر» است که به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا مطرح است و در قرن بیستم به‌عنوان مؤثرترین کتاب در زمینۀ مدیریت و یکی از ده‌ها کتاب‌های برگزیده جهان تا به‌امروز معرفی شده است. این کتاب به همه‌ی زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شده است و میلیون‌ها نسخه از آن به ‌فروش رسیده است.
کاوی، مدرک مدیریت بازرگانی را از دانشگاه‌ هاروارد و دکتری را از دانشگاه بریگهام یانگ گرفت و همان‌جا به‌عنوان استاد واحدهای رفتاری سازمانی و مدیریت در تجارت و نیز مدیر رابطه‌های دانشگاه و دستیار رئیس دانشگاه مشغول به کار شد.

از زمانی که کتاب هفت عادت مردمان مؤثر برای اولین بار به چاپ رسید، دنیا به‌­طور شگفت‌انگیزی دگرگون شد. در واقع زندگی، پیچیده، پر­استرس و پر از نیاز است. ما از عصر صنعتی به عصر اطلاعات گذر کرده‌ایم که نتیجه‌های زیادی را در پی داشته است. از طرف دیگر امروزه با چالش‌­هایی در زندگی‌ شخصی، خانوادگی و کاری خود روبه‌­رو هستیم که در یک یا دو دهۀ قبل به هیچ وجه قابل تصور نبود. این چالش­‌ها به‌­خاطر نظم و ترتیب جدید مسأله‌ها و نیز تفاوت آن­ها با مسائل دوره‌های پیشین است.

این دگرگونی­‌های فراگیر در جامعه و تغییرهای شگرف در بازار جهانیِ دیجیتالی به این مهم می‌انجامد که من بیشتر وقت­ها منصفانه از خودم می‌پرسم:
«آیا هفت عادت مردمان مؤثر هنوز هم در مورد مسأله‌ها صدق می‌کند؟»
و مسأله‌ای دیگر: «آیا آن­ها ده، بیست، پنجاه یا صد سال آینده نیز کارایی خواهند داشت؟»
پاسخی که استفان کاوی برای این مسئله دارد: «هر چه تغییرها بزرگ­تر و هر چه چالش‌ها پیچیده‌تر باشند، آن عادت­ها بیشتر از قبل به این دوران ارتباط پیدا می‌کنند.»

مشکل‌ها و دردهای ما، جهانی و رو به افزایش­‌اند، در نتیجه راه حل آن­ها نیز همیشه براساس قانون­‌های جهانی، همیشگی و ثابت هستند که در طول تاریخ در مورد همۀ جوامعِ  پایا و سعادتمند مشترک است. من آن قانون‌ها را اختراع نکردم و بنابراین از این بابت افتخاری نصیب من نمی‌شود.
من فقط آن­ها را شناسایی و سازماندهی کردم و به‌­صورت سیستمی پشت سر هم درآوردم. یکی از مهمترین آموخته‌های من در زندگی این است: اگر می‌خواهی به بزرگ­ترین آرزوهایت برسی و بر بزرگ‌ترین چالش­‌هایت غلبه کنی، قانون یا تئوریِ طبیعی‌­ای که منجر به نتیجه‌های دلخواهت می‌‌شوند را شناسایی کن و به­‌کار بگیر.

با خواندن کتاب هفت عادت مردمان موثر چالش‌های زندگی‌تان را تغییر دهید

وقتی مطالعۀ کتاب هفت عادت مردمان مؤثر نوشته استفان کاوی را شروع کنید، به شما قول می‌دهم یادگیری پرماجرا و پرهیجانی در انتظار شماست. آنچه می‌آموزید را در اختیار کسانی که آن­ها را دوست دارید، قرار دهید.

استفان کاوی نویسنده کتاب هفت عادت مردمان موثر معتقد است که می‌توانید با چالش‌ها بهتر برخورد کنید و ماهیت چالش‌ها برایتان تغییر می‌کند.

ترس و احساس نبود امنیت باعث می‌شود افراد، زندگی بدون ریسک و همراه با وابستگی شدید به دیگران در خانه یا محل کار را دنبال کنند.
در صورتی که استقلال، امری مهم و حیاتی است و نوعی ارزش یا دستاورد به‌­شمار م­ی‌آید. مسأله این است که ما درواقع به­‌صورت هم­بستگیِ دو­سویه زندگی می‌کنیم و مهم‌ترین دستاوردهای ما در گرو مهارت­‌های هم­بستگی‌های دو­سویه است که از حد توانایی‌های کنونیِ فردیِ ما خارج است.

سرزنش­‌ها و قربانی کردن همه کس و همه چیز برای مشکل‌مان ممکن است امری عادی باشد. آرامشی موقتی را به­‌همراه داشته باشد، اما باعث می‌شود ما بیشتر از حد عادی با همان مشکلات، درگیر شویم.
بنابراین خواست­‌های خود را در زندگی تا اندازه­ای پایین بیاورید که با هر چیز یا با حرف هر‌کس، ناامید نشوید. قانونِ ضد ناامیدی، در رشد و امید نهفته است. یعنی اینکه به این کشف برسید: «من نیروی عزّتمند زندگی خودم هستم.»
نبود تعادل در زندگی موفقیت بزرگ و حقیقی وقتی به‌­دست می‌آید که چند فکر نامحدود بدون اینکه به خود فکر کنند با احترام دوسویه و با منفعت­های مشترک با هم کار کنند.

عطش درک شدن از طرف دیگران یکی از نیازهای عاطفی انسان است. از آنجایی که بیشتر افراد آسیب‌پذیرند، نمی‌توانند به­‌طور عمیق به حرف­‌های طرف مقابل گوش کنند. به هر حال، قانونِ تأثیرگذاری، براساس درک متقابل است. به این معنی که دست کم یک نفر باید به­‌صورت عینی و برای بار اول به حرف طرف مقابلش گوش کند.

کتاب هفت عادت مردمان موثر؛ برترین کتاب مدیریتی قرن بیستم

مرور کلی بر هفت عادت مردمان موثر

عادت­ ها فاکتورهایی قدرتمند در زندگی ما هستند. چون عادت­ها، بیشتر وقت­ها الگوهایی پایدار و غیر ارادی هستند، پیوسته و هر روز بازگو کنندۀ شخصیت ما هستند و مایۀ تأثیرگذاری ما می‌شوند.
عادت­ها را می‌توان فراگرفت یا فراموش کرد. اما این کارها به‌­سرعت انجام نمی‌شوند. ترک عادت یا به­‌دست آوردن یک عادت، یک فرایند است و نیاز به تعهدی بزرگ دارد.
در راستای هدف‌هایمان، یک عادت را محل تلاقیِ دانش، مهارت و گرایش‌ها تعریف خواهیم کرد. دانش، پارادایمی تئوریک است که به ما می‌گوید چه کاری را انجام دهیم، با چه مهارتی انجام دهیم و تمایل، گرایش و انگیزۀ انجام دادن کار، کدام است. برای اینکه در زندگی یک کار به­صورت عادت دربیاید، باید هر سه را داشته باشیم.

مثل هر نیروی طبیعی، نیروی کشش می‌تواند به نفع یا به ضرر ما کار کند. نیروی کششِ برخی از عادت­های حالِ حاضرمان ممکن است باعث شود به جایی که مقصدمان است، نرسیم. اما همین نیروی کشش است که دنیا را به‌هم پیوسته نگه می‌دارد و باعث چرخش سیاره‌ها می‌شود و منجر به نظم جهان می‌شود.
این نیرو، قدرتمند است و اگر ما به­‌صورتی مؤثر از آن استفاده کنیم، می‌توانیم عادت انسجام و به‌هم­‌پیوستگی و نظم را در خود ایجاد کنیم که منجر به تأثیرگذاری زندگی ما خواهد شد.

کتاب هفت عادت مردمان موثر، مجموعه‌ای جداگانه و تکه­‌تکه از چند فرمول روانشناسی نیست. بلکه این قانون‌­ها، در راستای هماهنگی با قانون‌های طبیعیِ رشد، روشی بسیار هماهنگ، پیوسته و بالنده برای تکامل تأثیرگذاری فردی و اجتماعی است.

دربارۀ کتاب عادت های اتمی بیشتر بدانیم: تغییرات کوچک و نتایج چشمگیر

اکسیر تغییر عادت، یک واحد از بهبود یک درصدی نیست؛ خوشه‌ای از عادت های اتمی که روی هم پشته می‌شوند و هریک از عادت‌ها، واحدی بنیادی از سیستم کلی بهبود است.

کتاب عادت های اتمی

چگونه از این کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی استفاده کنیم؟

قبل از اینکه روی کتاب هفت عادت مردمان مؤثر کار کنیم، دو تغییر پارادایم را به شما توصیه می‌کنم که میزان مطالب ارزشمندی که شما از این کتاب دریافت می‌کنید را بسیار افزایش می‌دهد.
اول اینکه به شما پیشنهاد می‌کنم به این مطلب‌ها به دید یک کتاب “ننگرید”که آن را یک بار بخوانید و سپس در قفسه قرار دهید. شما ممکن است بخواهید آن را به یک‌باره یا چندباره بخوانید. اما مطلب‌ها طوری چیده شده‌اند که در فرایند تغییر و رشد، همراه شما هستند.

این مطلب‌ها طوری سازماندهی شده‌اند که در آخر بخش معرفی هر عادتِ ‌به‌خصوص، توصیه‌هایی آمده که می‌توانید آن را مطالعه کنید و اگر می‌خواهید آن عادت را در خود ایجاد کنید، بر آن توصیه‌ها متمرکز شوید.

همان‌طور که به سطح عمیق درک و به‌کارگیری روش‌ها برای ایجاد عادت در خود می‌رسید، می‌توانید گاه‌گاهی در مطلب‌های گذشته بگردید و قانون‌های مربوط به هر عادت را بخوانید و روی آن­ها کار کنید تا دانش، مهارت و تمایل شما گسترش یابد.

دوم، به شما توصیه می‌کنم که پارادایم نگرش و سرگرم شدن به این مطلب‌ها را از نقش یادگیرنده به آموزگار تغییر دهید. از روش تکامل درونی به سمت بروز بیرونی استفاده کنید، مطلـــب‌ها را با این هدف بخوانید که آن­ها را قبل از 48 ساعت پس از فراگیری در اختیار دیگران قرار دهید و در مورد آن­ها مذاکره کنید.

دکتر استفان کاوی نویسنده کتای هفت عادت مردمان موثر

با هفت عادت دروازه تغییر را باز کنید

اگر شما تصمیم گرفته‌اید که «دروازۀ تغییر» خود را باز کنید یا به درک حقیقی برسید و با اصل‌های کتاب هفت عادت زندگی کنید، من با خیال راحت به شما اطمینان می‌دهم که چیزهای مثبت برای شما رخ خواهند داد.

تأثیر نهایی و ویژۀ باز کردنِ «دروازۀ تغییر» برای سه عادت اول یعنی عادت‌هایی برای به­‌دست آوردن پیروزی فردی به‌­طرز قابل ملاحظه‌­ای منجر به ایجاد اعتمادبه­‌نفس در شما خواهد شد. شما خود را عمیق‌تر و در ارتباط با سرشت واقعی، ارزش­‌های والا و ظرفیت همکاریِ منحصر‌‌به‌­فرد خودتان خواهید شناخت. اگر همراه با این ارزش‌ها زندگی کنید، حس هویت داشتن، هماهنگی، کنترل و هدایت درونی‌تان باعث ایجاد شادمانی و آرامش در شما خواهد شد.

همان‌طور که به سمت سه عادت بعدی یعنی پیروزی‌های عمومی گام بر‌می‌دارید خواهید فهمید که این تمایل در شما وجود دارد که از تمام توانایی‌هایتان استفاده کنید تا رابطه‌های مهم که نابود یا شکسته شده را بهبود ببخشید یا حتی از نو بسازید. رابطه‌های خوب نیز بهتر، عمیق‌تر،‌ استوار‌تر، خلاقانه‌تر و پرماجراتر خواهند شد.

عادت هفتم، اگر به‌­صورتی عمیق، درونی شود، شش عادت اول را تازه خواهد کرد و شما به‌طور حقیقی فردی مستقل و با پتانسیل اتکا و همبستگیِ دوسویه خواهید شد. در این مدت می‌توانید با‌تری‌های خود را شارژ کنید. موقعیت کنونی شما هر چه که باشد، مطمئنم که تمام هفت عادت در شما وجود ندارد.

استفان کاوی معتقد است هنگام خواندن کتابش، این عادت­ها که دروازۀ تغییر و رشد هستند را به­‌کار بیندازید. با خود شکیبا باشید. رشد خویشتن با ملایمت انجام می‌شود و پایگاهی مقدس است. هیچ سرمایه‌گذاری­ای بزرگ‌تر از این کار وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...