سبد خرید

کتاب برند محبوب

خرید کتاب برند محبوب نوشته کوین رابرتس

کوین رابرتس؛ مدیر عامل شرکت ساچی اند ساچی در کتاب برند محبوب بر این سعی دارد که بگوید تبلیغات هنگفتی که برای ماندگاری یک برند انجام می دادند به پایان رسیده است.
تنها راز ماندگاری یک برند، علاقه مند کردن مصرف کننده به محصول است. او در این کتاب با طرح های مسحورکننده از این راز سخن می گوید. صاحبان برندهای بزرگ باید وفاداری مصرف کننده را برانگیزند. با سه مفهوم قدرتمند رازآلودگی، لذت‌جویی و ارتباط صمیمانه، روایت زندگی واقعی مصرف کننده ها از برندهای محبوب نشان می دهد.

کتاب برند محبوب | کوین رابرتس

برند محبوب: چرا مردم عاشق محصولات یک برند می‌شوند؟
نویسنده: کوین رابرتس (Kevin Roberts)؛ ‏‫ترجمه: بشیر عبدالهی/ ناشر: هورمزد
تعداد صفحه: 416
قیمت: 49000 تومان
قطع: رقعی
چاپ: دورنگ
شــــابک: 5-83-6958-600-978
نوبت چاپ: دوم، 1397

کتاب برند محبوب | کوین رابرتس | چرا مردم عاشق محصولات یک برند می‌ شوند؟

فهرست کتاب برند محبوب | انتشارات هورمزد

پیشگفتار
فصـــل اول: آغاز کار من
در این بخش؛ چیزی که من از کار کردن برای پنج شرکت بزرگ آموخته‌ام • همیشه دور خودتان را با مهره‌های کلیدی الهام‌بخش احاطه کنید • وقتی بقیه به سمت راست می‌روند شما به چپ بروید • از دفتر خارج شوید و به خیابان بروید • در حاشیه به سر ببرید • هیچ‌چیز غیرممکن نیست.

فصـــل دوم: زمان همه چیــز را تغییر می‌دهد
سفری از کالا به نام تجاری، از نام تجاری به برند. نگاهی کوتاه به اینکه چرا برند‌ها با روبه‌رو شدن با « اقتصاد توجه « قدرت خود را از دست می‌دهند.

فصـــل سوم: رهایی احساسی
اینکه چرا من باور دارم رابطه‌های احساسی می‌تواند برند‌ها را دگرگون کنند. اگر روز‌های خود را به بررسی اطلاعات اختصاص می‌دهید، تمام کلمات این بخش را با دقت « دومرتبه « بخوانید.
نگرش: موریس لوی، شرکت پابلیسیس گروپ

فصـــل چهارم: تنها چیزی که لازم دارید، عشق است
بردن برند به مرحله‌ی بعدی بستگی به یک کلمه‌ی سه‌حرفی دارد: ع-ش-ق.
نگرش: شان فیتزِپاتریک، ورزشکار؛ تیم ساندرز، شرکت یاهو
فصـــل پنجم: به من احترام بگذار
عشق، شیوه‌ی تجارت ما را دگرگون می‌کند، اما تنها اگر بر پایه‌ی احترام باشد.
خیلی ساده، بدون احترام عشقی هم وجود ندارد. بیاید ببینیم با احترام گذاشتن به چه چیزی دست پیدا می‌کنیم.

فصـــل ششم: عشق بلا تکلیف است
خب، چطور وفاداری بی‌چون‌وچرا ایجاد می‌کنید؟
نگرش: اَلن وبر، مجله‌ی بازرگانی فست کمپانی

فصـــل هفتم: وسواس زیبا
خب، برند محبوب چیست؟ آن‌ها وفاداری بدون دلیل را با فکر دائمی به ایجاد حس رازآلودگی، لذت‌جویی و رابطه‌ی صمیمانه به وجود آوردند. اینجا جایی است که اولین ایده‌های ما در آن عملی می‌شوند.
نگرش: جیم استنگل، شرکت پروکتر اند گمبل

فصل هشتم: همه‌ی کاری که باید انجام دهم، خیال پردازی است
دریابید که چطور رازآلودگی می‌تواند رابطه با مصرف‌کننده را دگرگون سازد. داستان‌های معرکه؛ شخصیت‌های اسطوره‌ای؛ گذشته، حال و آینده با همدیگر؛ رؤیا و الهام ؛ از ایده‌ها، رفتار و عملکرد کسانی که رازآلودگی‌های فوق‌العاده ایجاد می‌کنند الهام بگیرید.

فصـــل نهم: تماس انسان
پنج حس- بینایی، شنوایی، بویایی، لامسه، چشایی- برند محبوب را به واقعیت تبدیل می‌کنند. لذت‌جو‌‌های اصلی و پیشتاز نشان می‌دهند که چطور ما را به حرکت وا‌می‌دارند.
نگرش: دَن استورپن، شرکت موسیقی جهانی پوتویامون؛ ماساو اینو، شرکت خودروسازی تویوتا؛ اَلن وبر، مجله‌ی فست کمپانی
فصل دهم: نزدیک به تو
رابطه‌‌ی صمیمی دغدغه دوران ما است. رابطه‌‌ی صمیمی نیاز به زمان و احساسات حقیقی و صادقانه دارد، که هر دو بسیار کمیاب هستند. ببینید چطور تجارت‌ها سرشار از رابطه‌ی صمیمانه می‌توانند احساس همدلی، تعهد و اشتیاق و علاقه‌ی شدید ایجاد کنند.

فصل یازدهم: عبور از خط
محور عشق و احترام اولین قدم شماست. با تعیین اینکه امروز کجا قرار دارید، می‌توانید راهی که باید بروید را دنبال کنید. از محور عشق و احترام بهره ببرید، شرکت محصولات عکس‌برداری کداک نشان می‌دهد که چطور در بازار جوان نیروی تازه‌ای به خود بخشید.
نگرش: اریک لنت، شرکت کداک

فصـــل دوازدهم: الماس‌های در ذهن
چطور مشتری را به خریدار تبدیل کنید؟ با رازآلودگی، لذت‌جویی و رابطه‌ی صمیمانه. فروشگاه فرصت سازنده جدیدی است، فضایی که تنها منتظر تبدیل‌شدن به نمایش رؤیاها است.
نگرش: دَن استورپن، شرکت موسیقی جهانی پوتویامون

فصل سیزدهم: حالا می‌توانم به وضوح ببینم
بازآفرینی تحقیق. پژوهش و قدرت گوش دادن- و شواهد محکم جدیدی که می‌گوید برند‌های محبوب چه اهمیتی زیادی به مصرف‌کنندگان می‌دهند.
نگرش: مِلکم گلدول، نویسنده؛ پیتر کوپر، شرکت بین‌المللی کوالی کوانت؛ جیم استنگل، شرکت پروکتر اند گمبل؛ ماساو اینو، خودروسازی تویوتا؛ کِلز همیل، شرکت نایک گودس

فـــصل چهاردهم: خورشید را دنبال خواهم کرد.
مصرف کنند الهام‌بخش، بی‌نهایت ارزشمند است. کارکنان شرکت ساچی اند ساچی الهام‌بخش‌ترین ماجراهای مربوط به مصرف‌کنندگانشان را به اشتراک می‌گذارند. ماجراهایتان را در سایت www.lovemark.com به من بگویید.
نگرش: تیم ساندرز، شرکت یاهو؛ مِلکم گلدول، نویسنده

فصل پانزدهم: غرش رعد
برند‌های محبوب در حال فعالیت. روایت‌های زندگی واقعی مصرف‌کنند‌ه‌ها از برند‌های اولای، آبجو براهما، لکسوس، چیریوس، و پودر لباسشویی تاید قدرت رازآلودگی، لذت‌جویی و ارتباط صمیمانه را نشان می‌دهد.

فصل شانزدهم: در حال حاضر جهان به چه چیزی نیاز دارد
نقش تجارت این است که جهان را مکان بهتری برای همه کند. برند محبوب شدن باید هدف همه‌ی شرکت‌ها باشد. به این دغدغه بیشتر بپردازید.
نگرش: سندرا داوسن، دانشگاه کمبریج؛ اَلن وبر، مجله‌ی تجاری شرکت سریع (فست کمپانی؛ دکتر آرنو پنزیس، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل؛ جیم استنگل، شرکت پروکتر اند گمبل؛ باب ایشروود، شرکت ساچی اند ساچی

درباره کوین روبرتز، نویسنده کتاب برند محبوب

کوین روبــــرتز

«در شرایط سخت و پرتلاطم، این ایده‌ها و اراده‌ها هستند که می‌توانند حتی کوه‌ها را جابجا می‌کنند. کتاب برند محبوب، محصول ذهن سنت‌شکن و خلاق کوین روبرتس، مدیرعامل شرکت جهانی ساچی اند ساچی است. روبرتس با صدای بلند پرصلابتش و با دنیای از اطلاعات که پشتوانه‌ی موفقیت او هستند، به ما می‌گوید که تلاش‌های برندسازی به شکل و شیوه‌های گذشته، از دور خارج‌شده‌اند و پوچ و بی‌مایه هستند. چیزی که مصرف‌کننده نیاز دارد علاقه‌ی شدید است. روبرتز نقشه‌ی فوق‌العاده‌ی خودش را بر اساس رازآلودگی، مسحورکنندگی، لذت‌جویی بنا گذاشته است و همین نقشه را در کتاب برند محبوب با طرحی بسیار باشکوه، آورده است.»

تام پیترز (Tom Peters)
نویسنده‌ی اصول مدیریت بازرگانی

در فضای مجازی، خلّاقیت باید آنقدر بالا باشد که هر چیزی که مخاطب نیاز دارد را تهیه کرده و « او را جذب کنند» در این جا 9 روش برای انجام این کار پیشنهاد می‌کنم:
1 ـ اعتبار به قدرت و اختیار مردم، را بالا ببرید.
2 ـ به محتوا اجازه دهید تغییرات با ارزش ایجاد کند. یعنی، چیزهای مفیدی در این تغییر وجود داشته باشد که توجه مصرف کننده را جلب کند.
3 ـ برای بسط پیام ها، ارزش‌ها را با نمایش‌های خلاق مزین کنید.
4 ـ محتوای اجتماعی را به شکل ماندگار گسترش دهید.
5 ـ متن‌های « سریع الانتقال » ارائه دهید تا تعامل عمیق تری ایجاد شود.
6 ـ محتوا را طوری با مسیر مورد نظرتان تنظیم کنید که به خرید بینجامد.
7 ـ با هدف گیری درست، تفاوت‌های مالی را کاهش دهید.
8 ـ متن‌های متقاعد کننده زودتر کشف می‌شوند.
9 ـ از داده‌ها برای به کمال رساندن نمایش‌های خلاق استفاده کنید.

برند محبوب؛ چشم‌اندازی فراتر از برند

کتاب برند محبوب نوشته کوین رابرتس پدیده‌ی تجاری بین‌المللی که به 14 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. برند محبوب تعریف جدیدی از تجارت را بیان می کند و رابطه‌ی بین مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان را به شکلی جدید نوآفرینی کند. این برجسته‌ترین کتاب برای افرادی مثل ماست که به مصرف‌کنند‌گان و برند‌های موردعلاقه‌مان اهمیت می‌دهیم.
برند‌ها گسترش یافته‌اند تا برای محصولاتی که انتخاب آن‌ها به خطر افتاده، تفاوت ایجاد کنند؛ کالاهایی که انتخابشان مثل انتخاب یک ریگ از بین مشتی ریگ دشوار است!
این روزها هدف اصلی هرکسی که در بازار کار می‌کند رقابت برای به‌دست‌آوردن توجه است. هرکسی که باشید و هر کجا که باشید، وقتی ‌ توجه‌ها را به خود جلب کردید می‌خواهید نشان دهید که سزاوار آن هستید.
در واقع، این فرایند دو مرحله دارد؛ پس چرا انجام دادنش برای همه این‌قدر سخت است؟! دلیل این مسئله آن است که ما بیشتر نگران بخش جلبِ‌توجه هستیم و در وهله‌ی اول، فراموش کرده‌ایم که چرا به این توجه نیاز داریم. جواب ساده است: رابطه.
رابطه‌ی احساسی با مصرف‌کنندگان باید پایه‌ی تمام اقدامات تجاری و تدابیر مبتکرانه‌ی بسیار خوب ما باشد. بازاریابی ویروسی ، بازاریابی پارتیزانی، بازاریابی سرگرمی، بازاریابی تجربه. همه‌ی این‌ها اگر به‌درستی انجام شوند می‌توانند جلب‌توجه کنند؛ اما وقتی توجه را دارند، نمی‌دانند که باید آن توجه را کجا مصرف کنند. هیچ‌چیزی برای ساختن، اضافه‌کردن، اهمیت قائل‌شدن و توجه‌کردن وجود ندارد.
در دنیای تجارت، برند‌سازی احساسی، بازارهای احساسی، سرمایه‌های احساسی و ارزش‌های احساسی وجود دارد. احساسات فرصتی گران‌بها برای ایجاد ارتباط با مصرف‌کنندگان در اختیار ما می‌گذارد و مهم‌تر از همه اینکه احساسات منبعی نامحدود و همیشه در دسترس است تا فکری جدید، الهامی تازه یا تجربه‌ای با آن همراه شود.
حال ما از چه نوع احساساتی صحبت می‌کنیم؟ هر کس فهرستی متفاوت دارد. احساسات می‌توانند برای ما الهام‌بخش باشند یا ما را به شور و شوق بیاورند.کتاب برند محبوب؛ چشم اندازی فراتر از برند

دربارۀ کتاب شرکت خلاقیت بیشتر بدانیم: غلبه بر نیروی غیر منتظره‌ای که سر راه الهام بخشی قرار می‌گیرد.

اد کتمول؛ موسس شرکت پیکسار مدیران باید ریسک پذیر باشند، به افراد زیردست خود اعتماد کنند و تلاش کنند مسیر کارکنان خود را مشخص کنند، باید به عواملی که موجب ترس کارکنان می‌شود توجه کنند.

 کتاب شرکت خلاقیت اد کتمول

کوین رابرتس از نقش تجارت برای ما می‌گوید.

کوین رابرتس در کتاب برند محبوب از شروع فعالیت شرکت ساچی‌اند‌ساچی روایت می‌کند. او ارتباطات احساسی را برای آینده ضروری می‌داند و هیچ چیز غیر ممکن نیست. جهان به عشق نیاز دارد. دنیای تجارت بسیاری از پیشرفت‌ها و موفقت‌های شگفت‌انگیز را از آن خود بداند، اما ما باید در بسیاری از مشکلات هرگز فراموش نکنیم و باید خودمان را وقف پیداکردن راه‌حل کنیم.
مـن بـاور دارم کـه نقـش تجـارت ایـن اسـت کـه جهـان را تبدیـل بـه مکانـی بهتـر برای همـه افـراد کنـد. ابتـدا بـا ایجـاد اعتمـاد بـه نفـس از طـرق شـغلها، انتخابهـا، فرصتهــا و چالشهــا. ســپس بــا متمرکــز شــدن بــر روی ذهنهــای خالقمــان بــه منظـور نـوآو ری بـرای چیـزی عـام منفعـه.

هــر کســی کــه در جامعــهی فقیــر زندگــی کــرده اســت میدانــد کــه بیشــترین تأثیــر فلـج کننـدهی بـیکاری از دسـت دادن اعتمـاد بـه نفـس اسـت. ایـن یـک منطـق ســاده در کار اســت. شــما بــا ایجــاد اشــتغال اعتمــاد بــه نفــس ایجــاد میکنیــد و از ایــن رو هــدف تجــارت، جــدا از چیــزی کــه هــر اقتصــاددان بــه شــما میگو یــد، ایجـاد اعتمـاد بـه نفـس اسـت.
بـه هـر طریـق اطالعـات گذشـته را نمیتـوان تغییـر داد. نگرانـی مـن مربـوط بـه آینـده میشـود. تجـارت چطـور میتوانـد نفـع شـخصی را بـه سـمت نفـع اجتماعـی سـوق دهـد؟ چطـور میتوانیـم نوآو ریهـای بـه دسـت آمـده از شـرکتهای تحقیقاتـی را انتقـال دهیـم و بـرای نفـع عمـوم گسـترش دهیـم؟
تجـارت چطـور میتوانـد تغییـر عمـدهی ایجـاد کنـد کـه تحولـی بـرای خوشـبختی انسـان باشـد؟
هــر تجارتــی بایــد از لحــاظ اقتصــادی معقــول باشــد، امــا در حــال حاضــر مــوارد نا گزیــری هــم وجــود دارد کــه بایــد از آنهــا پیــروی کنــد. بایــد بــا گــذر زمــان ازنظــر محیـط ز یسـتی و پایـداری اجتماعـی مناسـب باشـد.
سـیاره، مـردم و منفعتهـا، همـه بـرای یکـی و یکـی بـرای همـه. مـا بایـد بـه فرزندانمـان ضمانـت دهیـم کـه پایـه و اسـاس بـرای اقدامـات پایـدار از تمـام ابعـاد بـر جایـی خـود باقـی میماننـد.
تجـارت میتوانـد ایـن کار را انجـام دهـد؟ تجــارت موتــور پیشــرفت انســان اســت. اگــر میخواهیــد دنیــا را تغییــر دهیـد انتخـاب درسـتی را انجـام دادهایـد. چـرا؟ چـون افـرادی کـه موجـب نـوآو ری میشــوند و فرصتهایــی را خلــق میکننــد کــه زندگیهــا را میســازد و متحــول میکنــد، کســانی خواهنــد بــود کــه در مــورد کاال، ایــده و تجربــه رؤ یــا پــردازی میکننــد، نگراننــد و طــرح و برنامــه میر یزنــد.
کوین رابرتس نویسنده کتاب برند محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...