سبد خرید

روش های سرمایه گذاری به سبک رابرت کیوساکی

چگونه می‌توان در زمانی کوتاه به درآمدی عالی رسید؟ این سؤالی است که همه ما در طول زندگی خود با آن سروکله زده‌ایم. بسیاری از ما راه‌های مختلف را نیز امتحان کرده‌ایم، اما شاید نه راه‌هایی که رابرت کیوساکی در کتاب معروف خود، پدر ثروتمند و پدر فقیر، معرفی کرده است. سرمایه گذاری درست مانند هر مهارت دیگری نیاز به مطالعه و آموختن دارد. این موضوع را افرادی که سال‌ها در این مسیر به کسب تجربه پرداخته‌اند، خوب می‌دانند. مسیر سرمایه گذاری و کسب ثروت ممکن است برای افراد مختلف، گوناگون باشد. مهم این است که هر فرد بتواند مسیر شخصی خود را پیدا کند. این همان چیزی است که در ادامه مطلب درباره‌اش مفصلاً صحبت خواهیم کرد.

ثروتمند شدن به روش رابرت کیوساکی

ثروتمند شدن به روش رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی

کیوساکی یکی از افراد تأثیرگذار در حوزه هوش مالی و سرمایه گذاری در کل دنیا به شمار می‌رود که کتاب‌های او در سراسر جهان دست به دست می‌شوند. می‌توان گفت مشهورترین کتاب او، “پدر ثروتمند و پدر فقیر” است که به 51 زبان گوناگون دنیا نیز ترجمه شده است. اما سؤال اینجاست که رابرت در کتاب‌ها، دوره‌های آموزشی و سخنرانی‌های خود از چه چیز صحبت می‌کند که تا این حد او را مشهور و محبوب کرده است؟ آیا جادویی خاص برای ثروتمند شدن وجود دارد که ترفند آن تنها در دست کیوساکی است؟

رابرت کیوساکی در واقع تلاش کرده است دیدگاه‌های قدیمی و ناکارآمد گذشته را درباره سرمایه گذاری و ثروت اندوزی، کنار بزند. در عوض روش‌هایی جدید برای رسیدن به استقلال مالی و پیشرفت اقتصادی ارائه داده است. از همه مهم‌تر عقیده دارد، آنچه در مدارس به کودکان آموزش داده می‌شود، برای پیشرفت در حوزه‌های مالی اصلاً کافی نیست. پس والدین باید در مسیر تربیت فرزند خود، او را برای ثروتمند شدن آماده سازند. او تمام این موارد را در کتاب خود به طور مفصل شرح داده است.

کار برای پول یا پول برای کار؟

رابرت کیوساکی یک باور مهم و بزرگ درباره افراد ثروتمند دارد و آن این است که این افراد خود کنترل اوضاع مالی‌شان را در دست دارند. به عبارتی دیگر، آن‌ها برای پول کار نمی‌کنند بلکه پول برای آنان کار می‌کند. همچنین او باور دارد کار کردن زیاد لزوماً به معنای ثروتمند شدن نیست. اگر فردی می‌خواهد به ثروت زیادی دست پیدا کند باید اصول کسب ثروت و سرمایه گذاری را بیاموزد و برای آموزش زمان کافی صرف کند. در غیر اینصورت ممکن است مانند بسیاری از پدران، سرتاسر عمر کار کند اما در آخر با مجموعه‌ای از کم و کسری‌ها و بدهی‌ها از دنیا رود.

رابرت کیوساکی مسیرهای جدیدی به شما نشان می‌دهد

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

شاید مقصد برای همه ما یکسان باشد و آن ثروتمند شدن است. اما بدون شک مسیرهای بی‌شماری برای رسیدن به این مقصد وجود دارد. این نکته اهمیت دارد که دیگر وقت آن گذشته است به مسیرهای قدیمی و سنتی بچسبیم و تنها امید خود را برای پولدار شدن در همان مسیرها ببینیم. در گذشته پدران ما اصرار بر این داشتند که فرزندانشان با نمرات بالا از مدارس فارغ التحصیل شده و وارد معتبرترین دانشگاه‌ها شوند. آن‌ها گمان می‌کردند بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرزندانشان وارد بازار کار شده و در مدتی کوتاه یا بلند به استقلال مالی خواهند رسید. اما رابرت کیوساکی باور دارد این روزها این مسیر لزوماً مسیر ثروتمند شدن نیست، لااقل نه برای تمامی افراد. خصوصاً افرادی که ترجیح می‌دهند برای خودشان کار کنند نه دیگران.

کنار زدن موانع

آنچه در کتاب پدر ثروتمند و پدر فقیر و سایر کتاب‌هایی از این دست می‌خوانید روش‌هایی برای کنار زدن موانع ذهنی شما در برابر ثروتمند شدن است. گاهی یک تفکر اشتباه یا یک الگوی غلط قدیمی که از والدین یا جامعه دریافت کرده‌اید باعث می‌شود توانایی مقابله با موانع سر راه خود را نداشته باشید. در برخی موارد حتی این موانع را نمی‌بینید! اما رابرت کیوساکی شما را با تک تک این موانع آشنا می‌سازد و کمک می‌کند آن‌ها را پشت سر بگذارید.

خوب است بدانید این نویسنده باهوش که به نظر می‌رسد در حوزه اقتصاد یک نابغه باشد، در ابتدای راه خود برای کسب ثروت، شکست‌هایی نیز داشته است. او در پیش بردن دو کسب و کار اولیه خود که بعد از بازگشت از جنگ ویتنام به راه انداخت، ورشکست شد. اما از شکست‌های خود الگو گرفت و در ادامه مؤسسه‌ بین المللی آموزش را تأسیس کرد. او در این مؤسسه سعی داشت فنون حرفه‌ای تجارت را به دیگران بیاموزد و در این مسیر توانست موفق عمل کند. از آن زمان تا کنون رابرت کیوساکی به عنوان یک مربی و نویسنده خلاق، حرفه‌ای و باهوش شناخته می‌شود که مسیر ثروتمند شدن را به جوانان و والدین آموزش می‌دهد.

نکاتی که رابرت کیوساکی درباره ثروتمند شدن به شما می‌گوید

پدر ثروتمند و پدر فقیر

پدر ثروتمند و پدر فقیر

اگر قصد دارید تغییری در شرایط مالی خود ایجاد کنید و یا دوست دارید فرزندان خود را از سنین کودکی با روش‌های سرمایه گذاری و خلق ثروت آشنا سازید، بدون شک خواندن آثار کیوساکی به شما کمک خواهد کرد. با این حال در ادامه خلاصه‌ای از نکات مهمی را که این نویسنده خوشنام در کتاب‌های خود و بخصوص کتاب پدر ثروتمند و پدر فقیر ارائه داده است، عنوان خواهیم ساخت:

  • باید عاشق کارتان باشید. حرفه‌ای را انتخاب کنید که به آن عشق می‌ورزید. در این صورت حتماً می‌توانید در آن به ثروت برسید.
  • رابرت کیوساکی به شما پیشنهاد می‌دهد به اندازه حداقل سه ماه زندگی خود پس انداز داشته باشید.
  • از قرض و بدهی دوری کنید. پولی که به عنوان قرض به دست می‌آورید بخشی از ثروت شما به حساب نخواهد آمد.
  • پیش از صرف یک هزینه، دو بار به آن فکر کنید. فراموش نکنید دنیای امروز دنیا مصرف کننده بودن است و شما باید کنترل هزینه‌هایتان را شخصاً به دست بگیرید.
  • مسئولیت تصمیم‌ها و انتخاب‌هایتان را در زندگی مالی‌تان بپذیرید. به این فکر کنید که هر تصمیم شما در امروز، بر آینده دور شما نیز تأثیر می‌گذارد و شما تماماً مسئول آن هستید. پس با دقت بیشتری قدم بردارید.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

رابرت کیوساکی به عنوان فردی که سال‌های زیادی از عمر خود را صرف برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌ها و نگارش کتاب‌های مختلف در حوزه سرمایه گذاری و کسب ثروت کرده است می‌تواند بهترین راهنمای شما در مسیر ثروتمند شدن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...