سبد خرید

ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

خرید کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته جرج ساموئل کلاسون

کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته جرج ساموئل کلاسون ارائه‌ی دانشی است به جهت پول درآوردن، نگهداری پول و بالاخره بیشتر کردن پس‌انداز شما. بی‌شک، بلندپروازی موفقیت مالی با علم به این دانش میسر می‌گردد. این کتاب درباره‌ی موفقیت‌های شخصی هر یک از ماست؛ موفقیت به معنای دستاوردهای حاصل از توانایی‌ها و تلاش‌های ماست. شهر بابل ثروتمندترین شهر روزگاران قدیم بوده است؛ زیرا شهروندان آن ثروتمندترین مردمان زمان خود بودند. آن‌ها پی به ارزش واقعی پول برده بودند و برای به‌دست آوردن پول، نگهداری آن و اینکه با پولشان به پول بیشتری برسند از اصول صحیح مالی استفاده می‌کردند. به‌این‌ ترتیب، همه‌ی آنچه را ما می‌خواهیم آن‌ها به دست می‌آوردند… درآمدی برای آینده.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل | جرج ساموئل کلاسون | انتشارات هورمزد

ثروتمندترین مرد بابل
نویسنده: جرج ساموئل کلاسون؛ ‏‫ترجمه: ژیلا ناظریان / ناشر: هورمزد
تعداد صفحه: 168
قیمت: 22000 تومان
قطع: رقعی
چاپ: دورنگ
شــــابک: 1-07-6958-600-978
نوبت چاپ: ششم، ۱۳۹۶

ثروتمندترین مرد بابل | جرج سمیوئل کلاسون نشر هورمزد

درباره‌ی نویسنده ثروتمندترین مرد بابل چه می‌دانید؟
پیشگفتار
نگاهی کلی به تاریخ بابل
مردی که طالب طلا بو
پولدارترین مرد بابل
بخشی از کل درآمدتان را برای خودتان نگه دارید
هفت راه علاج برای کیسه‌های خالی از پول
اولین راه علاج: پول جمع کردن را شروع کن
دومین راه علاج: هزینه‌ها را کنترل کن
سومین راه علاج: طلایت را چند برابر کن
چهارمین راه علاج: پس‌اندازت را حفظ کن
پنجمین راه علاج: خرید خانه، یک سرمایه گذاری سودآور
ششمین راه علاج: تضمین کن که در آینده درآمدی خواهی داشت
هفتمین راه علاج: توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن
دیدار با الهه‌ی شانس
ضرب‌المثلی از مردمان بابل
پنج قانون طلا
قانون اول طلایی
مقدار طلا برای کسی افزایش می‌یابد که حداقل یک‌دهم از درآمد خود را به جهت فراهم آوردن سرمایه‌ای برای آینده‌ی خود و خانواده‌اش کنار بگذارد و به‌این‌ترتیب، طلا مایه‌ی خوشبختی می‌شود.
قانون دوم طلایی
صاحب عاقل برای طلای خود کاری سودآور فراهم می‌کند، آنگاه طلا با جدیت و آسودگی خاطر چند برابر می‌شود، درست مثل گله‌ی گوسفندان در مراتع.
قانون سوم طلایی
فرد محتاط ضمن آنکه به فکر حفظ و نگهداری طلایش است، سرمایه‌گذاری خود را زیر نظر افراد عاقل و کاردان انجام می‌دهد.

قانون چهارم طلایی
اگر فرد هیچ آگاهی نسبت به سرمایه‌گذاری طلایش نداشته باشد یا آن را به‌دست افراد ناشی بسپارد، خیلی زود طلایش را از دست می‌دهد.

قانون پنجم طلایی
پیشنهادهای تخیلی و غیر واقعی، آواز خوشی است که همیشه به گوش افرادی که تازه صاحب طلا شده‌اند، زمزمه می‌شود.
راز موفقیت من.
وام‌دهنده‌ی طلا در بابل.
دیوارهای شهر بابل.
لوح‌های گلی بابل
لوح شماره‌ی یک
لوح شماره‌ی دو
لوح شماره‌ی سه
لوح شماره‌ی چهار
لوح شماره‌ی پنج
خوش‌شانس‌ترین مرد بابل

جورج ساموئل کلاسون نویسنده کتاب ثروتمندترین مردم بابل

جورج ساموئل کلاسون در روز 7 نوامبر 1874 در شهر لوئیزیانا از ایالت میسوری آمریکا به دنیا آمد. او در دانشگاه نبراسکا تحصیل و در جنگ آمریکا و اسپانیا شرکت کرد. پس از مدت‌ها فعالیت در کار چاپ و نشر، شرکت نقشه‌کشی کلیسون را در شهر دنور واقع در کلورادوی آمریکا افتتاح و اولین اطلس جاده‌های آمریکا و کانادا را چاپ کرد. در سال 1926، اولین مجموعه‌ی معروف خود را با عنوان عقل معاش و موفقیت مالی منتشر کرد.

کلاسون با استفاده از حکایت‌های کهن بابل به روشن‌شدن نکات مورد نظر کمک کرده است. میلیون‌ها نسخه از این مجموعه توسط شرکت‌های بیمه و بانک‌ها در بین مردم عرضه گردید. معروف‌ترین کتاب مجموعه، ثروتمندترین مرد بابل است که عنوان آن برگرفته از حکایتی است با همین نام که در این کتاب نقل شده است. حکایت‌های کهن مردمان بابل می‌تواند الهام‌بخش خوبی برای دنیای مدرن ما باشد.

این نویسنده امریکایی الهام‌بخش برای رابرت کیوساکی نویسنده معروف پدر ثروتمند،پدر فقیر و دیگر شخصیت‌های درجه اول امریکا مانند دونالد ترامپ شد. ثروتمندترین مرد بابل پس از انتشار زندگی میلیون‌ها انسان را دستخوش تغییر دادند، به حدی که در بسیاری از کشورهای دنیا، شرکت‌های بیمه، بانک‌ها آن را با تیراژهای میلیونی به چاپ رساندند و در اختیار مشتری‌هایشان قرار دادند.
«این کتاب پس از انتشار، مورد استقبال بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، کارفرمایان و سرمایه‌گذاران قرار گرفت و توسط ایشان،در مقیاس وسیع و به تعداد زیادی توزیع شد. بدین ترتیب میلیون‌ها نفر، با شخصیت معروف “ثروتمندترین مرد بابل” آشنا شدند و از مطالعه‌ی داستان‌های زیبا و آموزنده‌ی این کتاب لذت بردند.

شهر بابل ثروتمندترین شهر روزگاران قدیم بوده است؛ زیرا شهروندان آن ثروتمندترین مردمان زمان خود بودند. آن‌ها پی به ارزش واقعی پول برده بودند و برای به‌دست آوردن پول، نگهداری آن و اینکه با پولشان به پول بیشتری برسند از اصول صحیح مالی استفاده می‌کردند. به‌این‌ ترتیب، همه‌ی آنچه را ما می‌خواهیم آن‌ها به دست می‌آوردند… درآمد برای آینده.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل درباره‌ی موفقیت‌های شخصی هر یک از ماست؛ موفقیت به معنای دستاوردهای حاصل از توانایی‌ها و تلاش‌های ماست. آمادگی مناسب، کلید موفقیت ما به شمار می‌آید. بی‌شک اعمال ما توسط افکار ما جهت‌دهی می‌شوند و همین‌طور افکار ما جهت خود را از فهم و درک ما می‌گیرند.

درست مثل قانون جاذبه، این اصول نیز جهانی و ثابت است. همان‌طور که به خیلی‌ها ثابت شده به شما نیز ثابت خواهد شد که این اصول کلید مطمئنی است برای پولدار شدن، بیشتر شدن موجودی و رشد مالی شما.

دانش و آگاهی مالی، به عنوان راه علاج درد بی‌پولی در این کتاب معرفی می‌شود. در واقع، هدف این کتاب، ارائه‌ی دانشی است به جهت پول درآوردن، نگهداری پول و بالاخره بیشتر کردن پس‌انداز شما. بی‌شک، بلندپروازی موفقیت مالی با علم به این دانش میسر می‌گردد.

سفری می‌کنیم به بابل، مَهدی که در آن اصول اولیه‌ی مالی پایه‌ریزی شده است و هنوز در سراسر دنیا از آن استفاده می‌شود. بنا به توصیه‌ی جرج کلاسون، علاوه بر آرزوی رسیدن به موفقیت مالی و افزایش حساب‌های بانکی، دستاوردهای مالی کلان و راه حل برای خلاصی از مسائل مالی، از جمله انگیزه‌ها و افکاری است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ چنانچه بسیاری از خوانندگان مشتاق از سراسر دنیا این نکته را تأیید کرده‌اند.

هیچ تأیید و حمایتی از این بالاتر نیست که افراد با به‌کارگیری این اصول اولیه، به‌تدریج به موفقیت‌های مهم و چشمگیری دست یافته‌اند. عظمت بابل جاودانه است. شهرت این شهر باستانی به سبب وجود گنجینه‌های باور نکردنی طلاست. اما از اول ثروتمندترین شهر دنیا نبود. ثروت بابل حاصل دانش و آگاهی مردمان سخت‌کوش آن است. آن‌ها اولین مردمانی بودند که راه رسیدن به ثروت را فرا گرفتند.

صفحات تاریخ، شهری زیباتر از بابل را به یاد ندارد. نام این شهر، تصویری از ثروت و عظمت را تجسم می‌کند. شهر بابل، نمونه‌ی بارزی از توانایی بشر برای رسیدن به اهداف بزرگ با استفاده از امکانات موجود در آن می باشد. تمامی منابع این شهر با تلاش انسان مهیا شده بود. در حقیقت، پایه و اساس ثروت شهر بابل، بشر پیشرفته و مترقی بود.

پول وسیله‌ای است برای اندازه‌گیری موفقیت‌های زمینی.
پول امکان رسیدن به بهترین لذت‌های زمین را فراهم می‌آورد.
پول برای کسانی فراوان می‌شود که این قوانین ساده را بفهمند و به‌کار گیرند.
امروزه پول با همان قوانینی اداره می‌شود که شش هزارسال پیش کنترل می‌شد؛ زمانی که خیابان‌های بابل پر بود از مردان ثروتمند.

ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون | انتشارات هورمزد

ثروتمندترین-مرد-بابل-نشر-هورمزدصفحات تاریخ، شهری زیباتر از بابل را به یاد ندارد. نام این شهر، تصویری از ثروت و عظمت را تجسم می‌کند. گنجینه‌های پرشده از طلا و جواهرات گران‌بهای آن، حکایتی افسانه‌ای است. شاید فکر کنید که این شهر ثروتمند در منطقه‌ای استوایی، پوشیده از جنگل‌های سرسبز و انبوه و سرشار از منابع غنی معادن و فلزات قرار گرفته بود؛ اما این حقیقت ندارد. این شهر همجوار با رود فرات در دره‌ای خشک و لم‌یزرع واقع شده بود. نه جنگلی بود و نه معدنی و نه حتی سنگی برای بنای ساختمانی. میزان بارش باران به حدی کم بود که کشت هیچ محصولی میسر نبود.

باید گفت که این شهر، نمونه‌ی بارزی از توانایی بشر برای رسیدن به اهداف بزرگ با استفاده از امکانات موجود در آن می باشد. تمامی منابع این شهر با تلاش انسان مهیا شده بود. در حقیقت، پایه و اساس ثروت شهر بابل، بشر پیشرفته و مترقی بود.

خوشبختانه بابل طی حیات طولانی خود، تحت فرمانروایی پادشاهانی از سلسله‌های متوالی قرار داشت که کمتر به فکر تصرف و غارت بودند؛ البته این شهر درگیر جنگ‌های بسیاری شد و از یورش فاتحان جاه‌طلبی که قصد تصاحب گنجینه‌های افسانه‌ای آن را داشتند، در امان نماند. فرمانروایان مقتدر و شایسته‌ی بابل به سبب توجه به دانش، داد و ستد و عدالت در تاریخ باقی مانده‌اند. پادشاهان بابل هرگز در پی فتح و کشورگشایی نبودند تا با آن مورد تکریم و احترام دیگر ملت‌ها قرار گیرند.

اما امروز دیگر شهری به نام بابل بر نقشه‌ی جهان وجود ندارد. با عقب نشاندن نیروهایی که هزاران سال شهر را ساختند و در حفظ آن کوشش کردند، بابل جای خود را خیلی زود به خرابه‌ای متروکه داد. این شهر در نهصد کیلومتری شرق کانال سوئز واقع در آسیا، درست در شمال خلیج فارس با موقعیت سی درجه‌ی عرض جغرافیایی بالاتر از اکواتور برابر با یوما در آریزونا قرار داشت و دارای آب و هوایی مشابه این شهر آمریکایی، یعنی گرم و خشک بود.

بابل یکی از این شهرهاست. این شهر که زمانی جایگاه ثروتمندان بود، مدت‌های طولانی به زیر تلی از خاک، بی‌آنکه کسی از نام آن با خبر باشد، فرو رفته بود؛ تا اینکه پس از بیست قرن، طی کاوش‌های باستان‌شناسان ویرانه‌های کاخ‌ها، معابد بزرگ و خیابان‌های شهر از زیر خروارها خاک بیرون کشیده شدند.

تمدن بابل، قدیمی‌ترین مرکز تمدنی است که اسناد مکتوب از آن به دست آمده است. تاریخ دقیقی که به هشت‌هزار سال پیش از این مربوط می‌شود. وسایل به کار برده شده برای تعیین این تاریخ‌ها بسیار جالب توجه است. توضیحاتی در مورد یک کسوف از زیر ویرانه‌های شهر بابل به‌دست آمده است. منجمان با دانش و تجهیزات نوین به‌راحتی زمان وقوع این کسوف را محاسبه کردند و به‌این‌ ترتیب، رابطه‌ای آشکار بین تقویم رایج امروز و تقویم بابلی‌ها به اثبات رسید.

شکوه و عظمت بابل از صفحه‌ی روزگار محو شد اما علم و دانش آن‌ها برای ما حفظ شده است. در این مورد، ما مدیون شیوه‌ی ثبت و ضبط اسناد توسط بابلی‌ها هستیم. در آن روزها کاغذ اختراع نشده بود؛ در عوض، به‌سختی بر لوح‌های گلی مرطوب نوشته‌های خود را حکاکی می‌کردند. بعد از تکمیل نوشته‌ها، مرحله‌ی پخت لوح‌های گلی بود. با پخت لوح‌ها آن‌ها به سفال‌های سخت تبدیل می‌شدند. این لوح‌ها در ابعاد 24/15 در 5/20 و به ضخامت 5/2 سانتیمتر تهیه می‌شدند.

یکی از عجایب بابل، عظمت دیوارهایی است که دورتادور شهر را فرا گرفته بود. در دنیای قدیم دیوارهای بابل همچون اهرام سه‌گانه‌ی مصر از عجایب هفت‌گانه‌ی دنیا به شمار می رفت. ساخت دیوار بیرونی به فرمان ملکه سمیرامیس آغاز گردید. متأسفانه طی حفاری‌ها هیچ اثر و نشانی از دیوار اصلی شهر به دست نیامد؛ ازاین‌رو، ارتفاع دقیق آن برای ما مشخص نیست و به‌طور تقریبی، ارتفاعی بین پانزده تا هجده متر تخمین زده می‌شود. سطح خارجی آن از خشت پخته پوشیده شده بود و با خندق‌های عمیق پر از آب حفاظت بیشتری برای شهر تأمین می‌شد.

بابلی‌ها کارشناسان امور مالی و بازرگانان باهوشی بودند؛ تا جایی که ما می‌دانیم آن‌ها اولین کسانی بودند که پول، سفته و حق مالکیت را ابداع کردند.

با گذشت هزاران سال دیوارهای غرورآفرین فروریخت، اما دانش بابل همچنان باقی مانده است؛

پول وسیله‌ای است برای اندازه‌گیری موفقیت‌های زمینی.

پول امکان رسیدن به بهترین لذت‌های زمین را فراهم می‌آورد.

پول برای کسانی فراوان می‌شود که این قوانین ساده را بفهمند و به‌کار گیرند.

امروزه پول با همان قوانینی اداره می‌شود که شش هزارسال پیش کنترل می‌شد؛ زمانی که خیابان‌های بابل پر بود از مردان ثروتمند.

ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون | انتشارات هورمزد

هفت راه علاج برای کیسه‌های خالی از پول | ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

اگر شما در این سال‌ها فقط به ادامه‌ی حیات بسنده کرده‌اید و نه بیشتر، به این دلیل است که شما از روش و قانون ثروت‌اندوزی بی‌خبرید و از پس‌انداز کردن چیزی نمی‌دانید. ثروت، توانایی هر چیز خوب را دو چندان می‌کند؛ «ثروت یعنی قدرت. با ثروت خیلی چیزها ممکن می‌شود، اما نحوه‌ی استفاده همه‌ی ما از ثروت مثل هم نیست.

آیا رازی برای تحصیل ثروت وجود دارد و می‌شود آن را آموزش داد؟

عظمت بابل جاودانه است. شهرت این شهر باستانی به سبب وجود گنجینه‌های باور نکردنی طلاست. اما از اول ثروتمندترین شهر دنیا نبود. ثروت بابل حاصل دانش و آگاهی مردمان سخت‌کوش آن است. آن‌ها اولین مردمانی بودند که راه رسیدن به ثروت را فرا گرفتند. عظمت بابل جاودانه است. شهرت این شهر باستانی به سبب وجود گنجینه‌های باور نکردنی طلاست.

اما از اول ثروتمندترین شهر دنیا نبود. ثروت بابل حاصل دانش و آگاهی مردمان سخت‌کوش آن است. آن‌ها اولین مردمانی بودند که راه رسیدن به ثروت را فرا گرفتند.

هفت راه علاج را به همه‌ی کسانی که می‌خواهند سکه‌های فراوان طلا داشته باشند، توصیه می‌کنم. در هر روز یک راه علاج را برای شما توضیح می‌دهم. با دقت گوش کنید. مناظره کنید. با یکدیگر بحث کنید تا کامل و دقیق یاد بگیرید. باشد که شما هم دانه‌های سرمایه را در کیف خود بکارید. برای شروع باید هر یک از شما به طور عاقلانه ثروتی برای خود فراهم آورد. فقط با این شرط شما واجد صلاحیت هستید و تنها پس از آن می‌توانید این حقایق را به دیگران نیز یاد بدهید.

به روش‌های ساده شما یاد می‌گیرید که چگونه کیفتان را پر از پول کنید. این اولین گام برای رسیدن به ثروت است. اهمیت گام اول به حدی است که بدون آن نمی‌توان قدم‌های بعدی را محکم برداشت و صعود مسیر میسر نخواهد شد.

حال اولین راه علاج را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

پول جمع کردن را شروع کن |ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

کار کردن و داشتن درآمد امتیازهای هستند که برای رسیدن به موفقیت بسیار حائز اهمیت‌اند. شما هر شغلی که داشته باشید، چه تاجر، چه کارگر پول در می‌آورید. هر درآمدی جویباری است از طلا که بخشی از آن به کیف پولتان وارد می‌شود؛ بنابراین در کیف پول هر یک از شما جویباری از سکه‌های ریز و درشت طبق توان و درآمدش ریخته می‌شود. این‌طور نیست؟

چه چیزی را بیشتر می‌خواهی؟ آیا رضایت خاطر تو در خواسته‌های روزمره‌ات مثل جواهرات، لباس و زیورآلات و غذای بیشتر خلاصه می‌شود؛ چیزهایی که به‌سرعت تمام یا فراموش می‌شوند؟ یا چیزهایی اساسی مثل طلا، زمین، گله گاو و گوسفند، کالاهای تجاری، سرمایه‌های درآمدزا؟ سکه‌هایی که تو از کیف پول برداشته‌ای آن خواسته‌های روزانه را برآورده می‌سازد. سکه‌هایی که در آن باقی گذاشته‌ای خواسته‌های اساسی را برآورده می‌سازد.

این اولین راه علاجی است که من برای کیف خالی از پولم پیدا کردم. از هر ده سکه، یک سکه در کیف باقی می‌ماند. نه سکه برای مخارج برداشته می‌شود. این موضوع را بین خودتان به بحث و مناظره بگذارید. اگر کسی این روش را مغایر با حقیقت می‌داند فردا آن را ثابت کند.

هزینه ها را کنترل کن |ثروتمندترین مرد بابل | جرج ساموئل کلاسون

چگونه می‌شود یک‌دهم درآمد را در کیف پول نگه داشت در حالی که همه‌ی درآمد هم برای مخارج ضروریمان کفایت نمی‌کند.

هزینه‌های ضروری را با خواسته‌هایتان اشتباه نکنید. هر یک از شما به اتفاق خانواده‌، خواسته‌هایی دارید که بیشتر از درآمد شماست؛ بنابراین آیا تا کنون درآمدتان را صرف این خواسته‌ها کرده‌اید. یا خواسته‌های زیادی مانده که هنوز برآورده نکرده‌اید.

خواسته‌های هر کسی بیشتر از حدی است که بتواند آن‌ها را برآورده نماید. شاید فکر کنید به خاطر ثروت زیادم همه‌ی خواسته‌ها و آرزوهایم برآورده می‌شود؛ اما این فکر غلطی است. زمانی که در اختیار من هست، محدود است. همچنین برای قدرت و توان من محدودیت‌هایی وجود دارد. شاید برای سفر، خورد و خوراک و حتی برای شادی من هم محدودیت‌هایی وجود داشته باشد.

باید گفت همان‌طور که ریشه‌ی علف‌های هرز در هر زمینی رشد می‌کنند، خواسته‌ها و آرزوهای آدمی در هر موقعی که امکان برآورده شدنشان مهیا باشد، بدون هیچ محدودیتی رشد می‌کنند. آرزوهای تو متعدد و فراوان اما راه‌های ارضای آن‌ها معدود و محدود است.

عادت‌های زندگی خود را با دقت بررسی کنید. خیلی وقت‌ها هزینه‌های معینی هستند که کاهش یا ریشه‌کن کردن آن‌ها عاقلانه‌ترین کار است. این شعار را به خاطر بسپارید: ارزش هر سکه‌ای که خرج می‌شود صد در صد افزایش می‌یابد.

خرج‌های لازم و ضروری را انتخاب کنید و همچنین خرج‌هایی که ممکن است از نُه‌دهم درآمدتان هزینه شوند، بقیه‌ی خرج‌ها را خط بزنید. به غیر از آرزوهای بزرگ رنگارنگ که حاصلی جز پشیمانی ندارند، همه چیز را در نظر بگیرید.

سپس هزینه‌ها را بودجه‌بندی کنید. به آن یک‌دهم که در کیف خود گذاشته‌اید دست نزنید، این آرزوی بزرگ شماست که به تحقق می‌رسد. با بودجه‌ی خود کار کنید و تعدیل و تنظیم بودجه را ادامه دهید. به جهت کمک به پرپول شدن کیفتان، بودجه را معاون اول خود قرار دهید.

هدف از بودجه، کمک به پر پول شدن کیف پول شماست. بودجه شما را در داشتن ضروریات و تا جایی که امکان داشته باشد شما را در رسیدن به دیگر خواسته‌هایتان یاری می‌دهد. همچنین با حمایت بودجه، شما قادر به تشخیص خواسته‌های همیشگی خود از آرزوهای سطحی و موقتی خود خواهید شد. بودجه‌ی شما، همانند صاعقه‌ای درخشان در غاری تاریک، نشتی‌های کیف پولتان را نشان می‌دهد و به کمک آن می‌توانید جلوی نشتی‌ها را بگیرید و هزینه‌ها را در جهت اهداف مشخص و ارضاکننده کنترل کنید.

این دومین راه علاج برای کیف‌های بی‌پول است. به کمک بودجه پرداخت هزینه‌های ضروری، تفریحی و ارضای خواسته‌های ارزشمند تأمین می‌شود بی‌آنکه بیشتر از نُه‌دهم درآمدتان خرج گردد.

طلایت را چند برابر کن |ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

به تلاش خود برای پر پول کردن کیف بی‌پولتان ادامه دهید. خود را موظف کنید که یک‌دهم درآمدتان را در کیف باقی گذارید. با کنترل هزینه‌ها، رشد پس‌انداز شما حفظ می‌شود. حال وقت آن رسیده است که پس‌انداز شما را بر سر کار گذاریم و آن را افزایش دهیم.

وجود طلا در کیف برای صاحبش ارضاءکننده و برای روح آدم خسیس، مایه‌ی خوشحالی است؛ اما این طلا هیچ درآمدی ندارد، شاید طلای حاصل از درآمدتان را فقط در ابتدای کار نگه داریم. درآمدهای حاصل از طلا ثروت ما را فراهم می‌آورد.

چگونه می‌شود طلای خود را به کار گرفت؟ چطور با کسب درآمد منطقی طلای شما به‌سرعت زیاد می‌شود.

بدانید که ثروت هر کسی به سکه‌های درون کیفش نیست؛ بلکه به درآمدش هست، به جویبار طلایی که دائماً به کیف پولش جریان دارد و همیشه کیفش پر از پول است.

پس این سومین راه علاج برای کیف‌های پول است، با به کار گرفتن هر سکه، سکه‌ای دیگر از جنس خودش تولید می‌شود. درست مثل گله بز و گوسفند که تولید مثل می‌کنند، سکه برای شما درآمد می‌آورد. جویباری از ثروت که دائماً به کیف پولتان جاری می‌شود.

پس‌اندازت را حفظ کن |ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

بدبختی عاشق نشانه‌های براق است. طلای موجود در کیف پول باید به دقت حفظ شود؛ در غیر این صورت از دست می‌رود. برای صاحبان طلا، فرصت‌های وسوسه‌کننده پیش می‌آید که به نظر می‌رسد با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ظاهر فریب سرمایه‌ی شخص چند برابر می‌شود. بیشتر اوقات دوستان و آشنایان با اشتیاق چنین سرمایه‌گذاری‌هایی را شروع می‌کنند و به اصرار از صاحبان طلا می‌خواهند که سرمایه‌ی خود را در اختیار آنان قرار دهند.

اولین اصل سرمایه‌گذاری، ایجاد امنیت برای اصل سرمایه است. آیا فکر کردن به درآمدزایی بیشتر با احتمال از دست رفتن اصل سرمایه کار عاقلانه‌ای است؟ من می‌گویم نه!

جریمه‌ی ریسک برابر است با ضرر احتمالی. پیش از دادن پس‌اندازتان هر قول و تضمینی را به‌دقت بررسی کنید تا از سالم پس گرفتن آن اطمینان حاصل نمایید. سریع پولدار شدن، رؤیای رمانتیکی است که فرد را به بیراهه می‌کشاند.

بیش از هر اقدامی، به هر کسی که می‌خواهید وام دهید، از اعتبار این شخص در امر سرمایه‌گذاری و توانایی او در پس دادن وام اطمینان حاصل کنید. قرار نیست ندانسته گنجینه‌ی زحمت کشیده‌ی خود را حاضر و آماده به کسی تقدیم کنید. پیش از سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای، لازم است آگاهی کامل از خطرات احتمالی داشته باشید.

و این چهارمین راه علاج برای کیف‌های بی‌پول است که اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. اگر از خالی شدن کیف پولت جلوگیری کنی روزی کاملاً پر خواهد شد؛ تنها با سرمایه‌گذاری در جایی که اصل سرمایه در امان باشد، پس‌انداز خود را می‌توانی از ضرر حفظ کنی، جایی که اگر خواستی امکان پس گرفتن آن باشد و اجاره بهای آن را بگیری. با افراد عاقل و باتدبیر مشورت کن. توصیه‌ی دلالان با تجربه‌ی طلا را جدی بگیر. با استفاده از دانش آنان پس‌انداز خود را از سرمایه‌گذاری نا امن حفظ کن.

خرید خانه؛ یک سرمایه‌گذاری سودآور |ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

اگر فردی نُه سهم از درآمدش را برای مخارج زندگی و لذت بردن از زندگی کنار بگذارد و اگر توانست بدون ایجاد ذره‌ای خلل در رفاه و آسایش خود سهمی از این نه سهم را به سرمایه‌گذاری سودآور اختصاص دهد پس رشد پس‌انداز او خیلی سریع‌تر خواهد شد.

بیشتر مردان ما در بابل برای خانواده‌ی خود جا و مکان مناسبی تهیه نمی‌کنند. آن‌ها به صاحب‌خانه‌های سختگیر اجاره‌های بالایی پرداخت می‌کنند؛ در صورتی که این خانه جایی برای پرورش گل و گیاه ندارد تا قلب زن شاد شود و فرزندانشان جز در کوچه جایی برای بازی و سرگرمی پیدا نخواهند کرد. داشتن خانه‌ای از خود و مراقبت از آن، مایه‌ی افتخار و غرور می‌شود؛ به انسان اعتماد به نفس می‌بخشد و تلاش او را مضاعف می‌کند. از این رو، سفارش می‌کنم که هر کسی صاحب سقفی شود که هم خود و هم خانواده‌اش را در پناه گیرد.

کسانی که در پی خانه و زمین برای خانواده‌ی خود هستند مطمئن باشند که افراد وام‌دهنده با میل و رغبت خواسته‌ی آنان را در نظر می‌گیرند. اگر بتوانی سهم نسبتاً خوبی از مبلغ لازم را تهیه کنی، آنان فوراً قرض تو را به بنا و معمار می‌دهند چرا که این‌چنین هدفی در نظر آنان قابل تحسین و درخور ستایش است.

پنجمین راه علاج کیف‌های بی‌پول به شمار می‌رود. خرید خانه یک سرمایه‌گذاری سودآور است.

داشتن درآمد؛ تضمین کن که در آینده درآمدی خواهی داشت |ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

زندگی هر کسی از کودکی تا پیری ادامه می‌یابد. این مسیر زندگی است و هیچ‌کسی نمی‌تواند از مسیر دیگری، زندگی را ادامه دهد. از این رو، باید گفت برای روزهای آتی، روزهایی که دیگر جوانی رفته و برای آرامش و حمایت خانواده در روزهایی که دیگر نان‌آور خانواده در کنار آن‌ها نیست، داشتن درآمدی مناسب برای هر کسی امری ضروری و لازم است. یاد بگیرید که چطور یک کیف پر از پول برای روزهایی که کمتر می‌توانید کار کنید فراهم نمایید.

فردی که با آگاهی از قوانین ثروت، پس‌انداز درآمدزا به دست می‌آورد، باید به فکر روزهای آینده نیز باشد. باید برای سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و بادوام برنامه‌ریزی کرد تا در آینده موجود و برقرار باشد. شاید خرید خانه یا زمین به منظور داشتن درآمدی در آینده مورد توجه قرار گیرد. اگر این انتخاب عاقلانه و برحسب فایده و ارزش آن‌ها در آینده باشد؛ هدف ما را به‌خوبی تأمین می‌کند.همچنین با وام دادن کمی پول، شاهد افزایش منظم آن خواهید بود.

این ششمین راه علاج برای کیف‌های بی‌پول است. پیشاپیش تدارکات لازم را برای نیازهای سال‌های پیری و حمایت از خانواده‌ی خود فراهم آورید.

درآمدت را بیشتر کن؛ توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن |ثروتمندترین مرد بابل | جورج ساموئل کلاسون

اما این‌بار حرف من در مورد طلا نیست بلکه در مورد خودتان است. شما که با لباس‌های رنگارنگ در اینجا نشسته‌اید می‌خواهم با شما از چیزهایی صحبت کنم که در ذهن و زندگی مردمان است که در له یا علیه موفقیت آنان کار می‌کند.

هر کاری پیش از انجام و تکمیل به صورت یک آرزو است. آرزوهای تو باید قاطع و جدی باشند. آرزوهای کلی، آرزوهای ضعیفی هستند. آرزوی پولدار شدن آرزوی باطلی است، اما آرزوی داشتن پنج سکه‌ی طلا آرزوی ملموسی است و هر کسی می‌تواند آن را پیگیری کند و به سرانجام برساند.

هر چه سطح علمی ما بیشتر باشد درآمد بیشتری کسب می‌کنیم. هر کس که در زمینه‌ی کاری خود به دنبال فن یا دانش بیشتری است، پاداش خیلی خوبی می‌گیرد. اگر صنعتگر است، به دنبال یادگیری شیوه‌های جدید از استادان ماهر باشد. اگر در دیوان عدالت یا در درمانگاه کار می‌کند با دیگر همکاران به تبادل افکار و مشورت بپردازد. اگر تاجر است همواره به دنبال کالاهایی با کیفیت مرغوب و در عین حال با قیمت کمتر باشد.

امور کاری همیشه در حال تغییر و تحول است؛ زیرا انسان‌های تیزهوش به دنبال مهارت‌های بهتری هستند تا خدمات بهتری در اختیار مشتریان خود قرار دهند؛ بنابراین، به همه توصیه می‌کنم که در خط مقدم پیشرفت حاضر باشند و بی‌تحرک نباشند که در غیر این صورت، از قافله عقب می‌افتند. به همراه تجربه‌های مفید، نکات ظریف و مهمی وجود دارد که به پر بار شدن زندگی بشر کمک می‌کنند. اگر کسی به خودش احترام می‌گذارد، پس باید این کارها را به ترتیب زیر انجام دهد:

این هفتمین راه علاج برای کیف‌های بی‌پول است. پس تلاش کنید و این حقایق را به کار گیرید. باشد که شما پولدار و ثروتمند شوید. به پیش روید و این حقایق را یاد دهید؛ باشد که آنان نیز در ثروت فراوان شهر عزیزمان سهیم شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...