سبد خرید

کسب و کار اینستاگرام | میثم فردوس

خرید کتاب کسب و کار اینستاگرامی نوشته میثم فردوس

میثم فردوس در کتاب کسب و کار اینستاگرامی به آموزش استفاده صحیح این شبکه اجتماعی پرداخته و راه های کسب درآمد و شناخت جریان های پولساز در اینستاگرام را توضیح می دهد. با توجه به نفوذ شبکه های اجتماعی در بدنه جامعه، نقش فراگیر آن در نوع ارتباطات و اشتراکات به یکی از شریان های اصلی تبدیل شده است. هم چنین با توجه به محدودیت هایی که در دیگر شبکه های اجتماعی وجود دارد، این فرصت طلایی برای اینستاگرام وجود دارد که پردرآمدترین شبکه اجتماعی باشد. البته کاربران ایرانی هستند که برای هر پست تبلیغاتی رقمی نزدیک به ستاره های هالیوودی دریافت کنند. پس خواندن این کتاب را از دست ندهید شاید شما نیز یکی از این کاربران باشید.

کتاب کسب و کار اینستاگرام | میثم فردوس

کسب و کار اینستاگرام؛ راه های کسب درآمد و شناخت جریان های پولساز در اینستاگرام
نویسنده: میثم فردوس؛ ناشر: هورمزد
تعداد صفحه: 152
قیمت: 35000
قطع: رقعی
چاپ: دورنگ
شــــابک: 3-28-6010-622-978
نوبت چاپ: اول، 1398

کسب و کار اینستاگرامی | میثم فردوس | انتشارات هورمزد

معـــرفــــــی
نمونه‌هایی از کاربران معمولی اینستاگرام در سطح جهان که از این طریق ثروتمند شده‌اند
نمونه‌هایی از کاربران معمولی اینستاگرام در ایران که از این طریق ثروتمند شده‌اند
مـــروری بـــر فضـــای ‌ایـــنستــاگــــرام در داخـــل و خـــارج از ‌ایــــران
کلمات و مفاهیم اصلی اینستاگرام در سراسر دنیا
کلمات و اصطلاحات رایج در فضای اینستاگرام در ایران
مروری بر کسب‌و‌کار در فضای ‌اینستاگرام
نکات طلایی در انتخاب نام کاربری و تصویر صفحۀ کاربری
روش‌هـــای مدیریت چند حساب کــاربـــری
اینفلوئنسرها چه کسانی هستند و چه دسته‌بندی‌هایی دارند؟
دنبال‌کننده یا تعامل؟!
چگونه کپشن بهتری بنویسیم؟
رتبه‌‌بندی پست‌ها در ‌اینستاگرام
سه نکته دربارۀ صفحه‌های شخصی
آموزش تبلیغات در ‌اینستاگرام
ایجاد فروشگاه در ‌اینستاگرام
انتشار چند پست در هفته در فضای ‌اینستاگرام مناسب است؟
اهمیت زمان‌بندی در شبکه‌های اجتماعی
چگونه پست‌های زمان‌بندی‌شده را در ‌اینستاگرام منتشر کنیم؟
چگونه می‌توانیم در‌ اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟
چرا ‌اینستاگرام درخواست تیک آبی شما را تأیید نمی‌کند؟
چگونه در ‌اینستاگرام پست وایرال منتشر کنیم؟
خــــرید پیـــج‌ ایــنستــاگـــرام
چرا نباید دنبال‌کنندۀ جعلی بخریم؟
نرخ بازگشت سرمایه در شبکه‌های اجتماعی
چگونه از برچسب لوکیشن در ‌اینستاگرام بهتر استفاده کنیم؟
چگونه در ‌اینستاگرام مسابقه برگزار کنیم؟
فرکانس یا تناوب در شبکه‌های اجتماعی به چه معناست؟
دنبال‌کنندۀ روح چیست و چه تأثیری بر صفحۀ شما می‌گذارد؟
Likelihood چیست و اینستاگرام چگونه علاقه‌مندی‌ها را تشخیص می‌دهد؟
Powerlike چیست؟
Shadow ban چیست؟
قانون یک‌سوم یا Rule of thirds در عکاسی چیست؟
منظور از Bird _ eye view چیست؟
تحلیل و بررسی صفحۀ روزنامۀ جام ‌جم در ‌اینستاگرام
تحلیل و بررسی صفحۀ سیگنال ‌ایران در ‌اینستاگرام
ترفندهای ساده برای افزایش دنبال‌کنندگان هدف
نکات کلیدی برای کسب ثروت در‌ اینستاگرام
نمونه‌های ثروتمندان ‌ایرانی در ‌اینستاگرام

میثم فردوس نویسنده کتاب کسب‌و‌کار اینستاگرامی

شیوۀ کسب‌و‌کار در دنیای امروز دیگر مانند گذشته نیست و آنچه در بازار می‌بینیم نتیجۀ عملکرد دو نسل با دو دیدگاه کاملاً متفاوت است. از این رو، امروزه، با دو طریقۀ کسب‌وکار مواجهیم:
_ کسب وکار دنیای پدرانمان
_ و کسب‌وکار دنیای ما
باید به‌یاد داشته باشیم که دنیای جاری شالوده‌ای از دنیای پدرانمان و دنیای ماست؛ البته با اندکی بررسی و تحقیق، شما هم به‌ این نتیجه خواهید رسید که دورۀ پدرانمان با آن گردش‌های عظیم مالی شرکت‌هایی مانند کوکاکولا، وال مارت و… رو به افول است. امروزه راه‌های بی‌شماری برای رسیدن به ثروت پیش روی جامعۀ جهانی گسترده شده است. در این راستا، یکی از سریع‌ترین و پربازده‌ترین راه‌ها شبکه‌های اجتماعی هستند. از این رو، در کتاب حاضر، به بررسی و معرفی راه‌های کسب ثروت و موفقیت مالی در اینستاگرام می‌پردازم. ‌امیدوارم شما خوانندگان گرامی نیز به‌زودی از موفقیت‌های روز‌افزونتان برایم بگویید.

هدف از کتاب کسب و کار اینستاگرامی چیست؟

در کتاب کسب و کار اینستاگرامی قصد دارم مباحث پایه‌ای ‌اینستاگرام، راهکارها و شیوه‌های بازاریابی و کسب درآمد و ثروت‌سازی از طریق ‌این شبکه اجتماعی را بررسی کنم؛ همچنین شما را با نکاتی آشنا کنم که باعث افزایش دنبال‌کنندگان، درآمد شما و شروع فعالیتی حرفه‌ای و پول‌ساز از دنیای مجازی شود.

مطالعۀ کتاب کسب و کار اینستاگرام برای تمامی مخاطبان از مبتدی تا حرفه‌ای مناسب است؛ حتی پیشنهاد می‌کنم کاربران حرفه‌ای ‌اینستاگرام، که دسته‌بندی‌های گوناگونی دارند و در ‌این کتاب به آن‌ها اشاره خواهم کرد، نیز آن را مطالعه کنند.

اگر آماده‌‌اید کسب‌وکار و ثروتتان را از طریق افزایش دنبال‌کننده در اینستاگرام بهبود دهید، می‌توانید از کتاب کسب و کار اینستاگرام استفاده کنید و‌ ایده‌ها و طرح‌های خود را با استفاده از پربیننده‌ترین کانون مجازیِ‌ ایران به کسب‌و‌کاری کلان تبدیل نمایید.

با توجه به موقعیت خاص و بسیار ارزشمند‌ اینستاگرام در ‌ایران، فرصتی ‌ایجاد شده تا از ‌طریق این پرتال رایگان و پُربازده بتوان در کمترین زمان و با بیشترین بازدهی به کسبِ ثروت رسید. در بخش‌های مختلف ‌این کتاب، مثال‌های بی‌شماری از ثروتمندان‌ ایرانی در حوزۀ ‌اینستاگرام خواهم زد تا ‌این موضوع را به صورت کاملاً شفاف برایتان اثبات کنم.
با توجه به‌ این موضوع، دانستن تعاریف اولیه در این حوزه، شیوه‌های بازاریابی، راهکارها، کلید‌های طلایی این مسیر و چگونگی جذب مخاطب در‌ اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است.
در مباحث مختلف کتاب، حتماً دربارۀ میزان درآمدهای نجومی ‌در ‌اینستاگرام نیز صحبت خواهم کرد؛ همچنین در ادامه، به محبوب‌ترین‌های ‌ایرانی ‌اینستاگرام اشاره‌ می‌کنم. در ‌این دنیای مجازی، جدای از افراد مشهور و در مجموع اینفلوئنسرها، افراد یا صفحه‌های فراوانی در ایران وجود دارند که ثروت‌های کلانی از ‌طریق اینستاگرام کسب می‌کنند؛ ثروت‌هایی که باورکردنی نیستند. در ابتدا، شما را با برخی از این افراد آشنا می‌کنم و سپس به مسائل فنی و تکنیکی اپلیکیشن اینستاگرام می‌پردازم.

کابران معمولی اما ثروتمند اینستاگرامی

فعال‌بودن در‌ اینستاگرام راهی ساده و بی‌دردسر برای به‌اشتراک‌گذاشتن تجربیات و لحظه‌های خوب زندگی با دیگران است؛ ‌اما همین شبکۀ اجتماعی بی‌دردسر راه کسب درآمدِ افراد زیادی شده است؛ برای مثال، افرادی که در زمینه مُد فعالیت می‌کنند، به‌خوبی یاد گرفته‌اند چگونه لایک‌های ‌اینستاگرامی ‌خود را به ثروت تبدیل کنند. در ادامه، به برخی کاربران معمولی ‌اینستاگرام نگاهی می‌اندازیم ‌که درآمدهای نجومی ‌کسب می‌کنند.

دنیل برشتاین | این طراح 25ساله با راه‌اندازی یک وبلاگ معروف شد و به‌سرعت محبوبیتش افزایش پیدا کرد. وی اکنون بیش 1.7 میلیون دنبال‌کننده در ‌اینستاگرام دارد و به یکی از معروف‌ترین مدل‌های صنعت مُد تبدیل شده است. او برای هر پست خود پانزده‌هزار دلار به‌دست می‌آورد.

کیارا فِرانی | مؤسس وبلاگ Chiara Ferragni همین خانم‌ ایتالیایی است که تقریباً 9 سال است در بالاترین سطح فعالیت می‌کند. ‌امروز اکانت Chiara بیش از 10 میلیون دنبال‌کننده دارد و قراردادهای وی با هر اسپانسر، هزاران دلار برای او به ارمغان می‌آورد. درآمد سالانۀ او حدود هشت میلیون دلار است.

وندی نگوین | وندی نگوین، که فردی آمریکایی است، فارغ‌التحصیل دانشگاه برکلی و یک متخصص روان‌شناس است، اما اکنون به برندی معروف در‌ اینستاگرام، توئیتر، فیس‌بوک و یوتیوب تبدیل شده است. ویدئوی 25 راه برای پوشیدن روسری کلیپی بود که وی به اشتراک گذاشت. این کلیپ در عرض 4.5 دقیقه به یکی از پربازدیدترین ویدئوها تبدیل شد و مخاطبان بیش از 25 میلیون بار آن را تماشا کردند. صفحۀ‌ اینستاگرام او یک میلیون دنبال‌کننده دارد و انتظار می‌رود درآمد سالانۀ او حدود یک میلیون دلار باشد.

برین‌بوی | این جوان 24ساله فیلیپینی کار خود را با به‌اشتراک‌گذاشتن عکس‌های سفرش آغاز کرد و سپس جذب دنیای مُد شد. مطالب جالب و خنده‌دار او هزاران دنبال‌کننده برایش به ارمغان آورده است. او با لباس‌های عجیب‌وغریب و متفاوتش معروف شد و با طراحان معروف جهانی رقابت می‌کند.

شاید بخواهید این مطلب را نیز ببینید: کتاب انتخاب عالی | جیم کالینز

کتاب انتخاب عالی، کالینز و هانسن ضمن هشدار در مورد دنیای پرآشوب، سعی می‌کنند به این سؤال اساسی پاسخ دهند که: چگونه «برخی شرکت‌ها و رهبران، شرایط بحرانی را فوق‌العاده خوب هدایت می‌کنند؟ رهبرانی که نه‌تنها واکنش نشان می‌دهند، بلکه خلق می‌کنند؛ نه‌تنها دوام می‌آورند، بلکه موفق می‌شوند و نه‌تنها موفق می‌شوند، بلکه رشد نیز می‌کنند.»؟

اینفلوئنسرها در کسب و کار اینستاگرام چه کسانی هستند و چه دسته بندی هایی دارند؟

همان‌طور که می‌دانید به‌تازگی تب ‌اینفلوئنسرها و ‌اینفلوئنسر ‌مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی داغ شده است و در ‌این حیطه، پول‌های هنگفتی جا‌به‌جا می‌شود. در ‌این بخش، به تحلیل این موضوع می‌پردازم که ‌اینفلوئنسرها چه کسانی هستند و در چه دسته‌بندی‌هایی جای می‌گیرند.

‌اینفلوئنسرهای مشهور در اینستاگرام

برخی افراد جامعه به‌واسطۀ دنیای سینما، موسیقی، تلویزیون، فوتبال و… افرادی شناخته‌شده هستند و طرفداران فراوانی دارند. ‌این دسته ‌اینفلوئنسرها از لحاظ بحث مالی جزء گران‌قیمت‌ترین ‌اینفلوئنسرها هستند؛ زیرا تأثیر‌گذاری وسیعی در جامعه دارند و می‌توانند پشتوانۀ یک برند باشند.

‌ ‌اینفلوئنسرهای صنعتی در اینستاگرام

این دسته از ‌اینفلوئنسرها افرادی هستند که به دلیل شغل و ردۀ علمی‌ در صنعتی خاص مشهورند؛ مانند پروفسور سمیعی در جامعۀ پزشکی. ‌این قبیل افراد تأثیرگذاری فراوانی در زمینۀ کاری خود دارند و بهتر است محصول یا خدمتی را معرفی ‌کنند که در زمینۀ کاری خود آن‌ها باشد.

‌‌‌اینفلوئنسرهای رسانه‌ای در اینستاگرام

این دسته ‌اینفلوئنسرها افرادی هستند که در محیط رسانه تأثیرگذارند، مثل خبرنگاران. ‌این افراد در جامعۀ رسانه‌ای تأثیر گسترده‌ای دارند و اصولاً نوشته‌های‌ آنان در خبرگزاری‌های مختلف منتشر می‌شود و از ‌این بابت می‌توانند تأثیرگذاری وسیعی داشته باشند.‌ این دسته ‌اینفلوئنسرها از نظر مالی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند؛ ‌اما به‌طور معمول، برای ارتباط‌گرفتن با آن‌ها به روابط عمومی ‌قوی‌ای احتیاج خواهید داشت.

‌‌اینفلوئنسرهای تولیدکنندۀ محتوا در اینستاگرام

این دسته از ‌اینفلوئنسرها به دلیل محتوایی که تولید می‌کنند مورد توجه هستند و این محتوا نیز معمولاً در ردۀ سرگرمی‌ها قرار می‌گیرد. ‌این دسته افراد، به‌طور معمول، در شبکه‌های اجتماعی دنبال‌کنندگان فراوانی دارند؛ اما در اغلب اوقات، مانند سایر‌ اینفلوئنسرها در جامعه معتبر نیستند. در عوض، در بیشتر موارد، هزینۀ کمتری برای تبلیغات دریافت می‌کنند و از ‌این بابت مقرون‌به‌صرفه هستند.

شاید بخواهید این مطلب را نیز ببینید: کتاب قلاب| پرفروش‌ترین کتاب سال نیویورک تایمز

برای اغلب کسب‌وکارها، شکل دادن عادت‌ها، عنصری اساسی از موفقیت محسوب می‌شود، ولی همه‌ی کسب‌وکارها درگیر عادت مصرف‌‌کننده نیستند

مروری بر کسب و کار در فضای اینستاگرام در کتاب کسب و کار اینستاگرام

امروزه بحث رسانه‌های اجتماعی در دنیا بحثی بسیار چالش‌برانگیز است که من از آن با عنوان «جهان موازی» یاد می‌کنم. در حقیقت، من زاکربرگ را صاحب دنیای دوم انسان‌ها می‌دانم؛ زیرا ‌ایشان صاحب رتبۀ اول و دوم پر‌مخاطب‌ترین شبکه‌های مجازی دنیا، یعنی فیس‌بوک و اینستاگرام، است. در این باره، کمی‌ تأمل کنید تا به اهمیت شبکه‌های اجتماعی در جامعه و به نظر من، در کسب ثروت‌های کلان پی ببرید.

نکتۀ مهم دیگر آنکه امروزه میزان کاربران گوشی‌های هوشمند از کاربران رایانه‌ها نیز بسیار بیشتر شده است. (دقت کنید که گفتم گوشی‌های هوشمند و هرکجا گوشیِ هوشمندی باشد، شبکه‌های اجتماعی نیز از آنجا سر درمی‌آورند.)

حال نکتۀ حائز اهمیت این است که چرا شما درصدی از این دیده‌شدن در پر‌مخاطب‌ترین ابزار جهان، یعنی گوشی‌های هوشمند، را به خود اختصاص ندهید؟ تازه، آن هم به صورت رایگان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...