سبد خرید

48 قانون قدرت | رابرت گرین

خرید کتاب 48 قانون قدرت نوشته رابرت گرین

کتاب «چهل و هشت قانون قدرت» راهنمایی عملی برای همه افرادی است که تشنه‌ی قدرت‌اند؛ می‌خواهند قدرت را ببینند، داشته باشند و در برابرش مسلح شوند.
قوانین این کتاب قدرتمند، چکیده ای از تاریخ سه هزار ساله‌ی قدرت هستند که از استراتژیست ها و چهره‌های تاریخی، مثل نیکولو ماکیاوللی، سان تزو، کارل وون کلوزویتز، ملکه الیزابت اول، هنری کسینجر و پی.تی بار نام گرفته شده‌اند. هر قانون فصلی مجزا دارد که با «سر‌پیچی» و «پیروی از آن قانون» و «استثنا» تکمیل می شود.
«چهل و هشت قانون قدرت» کتابی پر‌فروش در عرصه‌ی بین المللی است که تنها در آمریکا بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

کتاب 48 قانون قدرت  | رابرت گرین

چهل و هشت قانون قدرت | نویسنده: رابرت گرین؛ ‏‫ترجمه: فرناز کامیار/ ناشر: هورمزد
تعداد صفحه: 850
قیمت: 69000 تومان
قطع: رقعی
چاپ: افست
شــــابک: 5-02-5361-600-978
نوبت چاپ: هشتم، 1397

رابرت گرین 48 قانون قدرت

قانون 1: هرگز از بالادستان خود پیشی نگیرید. 

قانون 2: هرگز به دوستان خود اعتماد زیادی نداشته باشید؛ یاد بگیرید چگونه از دشمنتان استفاده کنید .

قانون 3: اهدافتان را پنهان سازید. 

قانون 4 :همیشه کمتر از اندازه‌ی نیاز سخن بگویید.

قانون 5 :شهرت مهم است؛با زندگیتان از آن محافظت کنید.

قانون 6 :به هر قیمتی جلب توجه کنید

قانون 7 :دیگران را برای انجام دادن کار خود اجیر کنید، اما اعتبار همیشه به نام شما باشد.

قانون ۸: دیگران را وادار سازید به‌سوی شما بیایند و اگر لازم شد از طعمه استفاده کنید.

قانون ۹: با رفتارتان پیروزی را کسب کنید،نه با بحث‌وجدل.

قانون ۱۰: تأثیرگذاری: از انسان‌های ناراحت و بدشانس دوری کنید .

قانون ۱۱: دیگران را وابسته به خود نگه ‌دارید.

قانون ۱۲: با صداقت و سخاوت انتخابی قربانی خود را خلع‌ سلاح کنید.

قانون ۱۳: وقتی تقاضایی دارید، طوری آن را مطرح کنید که به نفع دیگران باشد، نه از روی قدردانی و دینی که نسبت به شما دارند.

قانون ۱۴: خود را یک دوست جا بزنید؛ مانند یک جاسوس عمل کنید.

قانون ۱۵: دشمن خود را به‌طورکامل نابود کنید.

قانون ۱۶: برای بالابردن احترام و نیک‌نامی غایب شوید.

قانون ۱۷: دیگران را در وضعیت ترس قرار دهید و فضایی پیش‌بینی‌ناپذیر بیافرینید.

قانون ۱۸: برای محافظت از خود به قلعه پناه نبرید؛ تنهایی خطرناک است.

قانون ۱۹: طرف مقابل خود را بشناسید؛ فردی را به اشتباه خشمگین نسازید.

قانون ۲۰: درباره‌ی هیچ‌کس قاطعانه نظر ندهید؛ (هرگز به کسی پایبند نشوید) 

قانون ۲۱: برای گیر انداختن یک احمق، باید احمق به نظر برسید؛ احمقتر از آنچه به شما نسبت می‌دهند.

قانون ۲۲: شیوه‌ی تسلیم را در پیش گیرید: ضعف را به قدرت تبدیل سازید.

قانون ۲۳: بر قدرت‌هایتان متمرکز شوید .

قانون ۲۴: مانند یک درباری کامل باشید.

قانون ۲۵: از نو خود را خلق کنید.

قانون ۲۶: دست‌های خود را پاکیزه نگه دارید.

قانون ۲۷: با تحریک نیازهای مردم، آنها باور می‌کنند که از پیروان سبکی خاص هستند.

قانون ۲۸: با شجاعت اقدام کنید.

قانون ۲۹: تا پایان فرآیند را برنامه‌ریزی کنید.

قانون ۳۰: موفقیت هایتان را آسان جلوه دهید.

قانون ۳۱: گزینه‌ها را کنترل کنید؛ مردم را وادار کنید با کارت‌های (قانون‌های) شما بازی کنند.

قانون ۳۲: با رؤیاهای مردم بازی کنید.

قانون۳۳: نقطه‌ضعف‌ها را بشناسید.

قانون ۳۴: به شیوه‌ی خود شاهانه رفتار کنید؛ شاهانه رفتار کنید تا با شما شاهانه رفتار شود .

قانون ۳۵: اربابِ هنرِ زمان‌بندی باشید.

قانون ۳۶: از آنچه نمی‌توانید داشته باشید دوری کنید؛ نادیده گرفتنشان بهترین انتقام است.

قانون ۳۷: نمایشی پرجذبه خلق کنید.

قانون ۳۸: آن‌گونه که دوست دارید بیندیشید، اما مانند دیگران رفتار کنید.

قانون ۴۰: از موارد رایگان دوری کنید.

قانون ۴۱: پا در کفش بزرگان نکنید.

قانون ۴۲: با حمله به چوپان گله پراکنده خواهد شد.

قانون ۴۳: روی قلب و اندیشه‌ی دیگران متمرکز شوید.

قانون ۴۴: با اثر آیینه‌ای دیگران را خلع سلاح کنید و عصبانی سازید.

قانون ۴۵: ضرورت دگرگونی و تغییر را تبلیغ کنید، اما هرگز یک‌باره به اصلاحات زیاد نپردازید.

قانون ۴۶: هرگز ایده آل به‌نظر نرسید.

قانون ۴۷: از هدفی که برای خود در نظر گرفته‌اید، پیش‌تر نروید؛ نقطه‌ی توقف در پیروزی را بیاموزید.

قانون ۴۸: مبهم و بی‌شکل بمانید.

 

 

 

 

 

درباره رابرت گرین، نویسنده کتاب 48 قانون قدرت

رابرت گرین، در لس آنجلس بزرگ شده و پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه وبسکانسین مدیسن با مدرک کارشناسی علوم کلاسیک وارد دانشگاه کالیفرنیا برکلی می شود. نویسنده و سخنگوی مشهور آمریکایی است که تألیفاتش در زمینه های استراتژی، قدرت و فریب از شهرت جهانی برخوردار است. او چهار کتاب پرفروش بین‌المللی در این زمینه‌ها نوشته است: 48 قانون قدرت، هنر جنگ، 33 استراتژی جنگ و قانون پنجاهم (یا قانون فیفتی سنت، رَپر امریکایی)

نخستین کتاب وی، 48 قانون قدرت ، راهنمایی عملی برای همه افرادی است که قدرت را میخواهند، مشاهده میکنند و برابر قدرت در پی آنند که در مسلح شوند. قانونها چکیدهای از تاریخ سه هزار ساله‌ی قدرت هستند.

برگرفته از سیاست‌گذارها و چهره‌های تاریخی، مانند «یلنیکولو ما کیاو» ، «سان تزو» ، «سون کلوزو یتفکارل » ، «بت اولی الیزاملکه» ، «کیسینجرهنری » و «. پی. تی. بارنام» هر قانون فصلی جداگانه دارد که با «سرپیچی» « و پیروی» از آن قانون و «استثنا» تکمیل می‌شود.

48 قانون قدرت یک کتاب پرفروش بین‌المللی است که در آمریکا تنها بیش از یک‌ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

48 قانون قدرت | رابرت گرین | انتشارات هورمزد

نداشتن قدرت بر افراد و رویدادها از اساس برای ما تحمل­‌ناپذیر است. حس ناتوانی حس بیچارگی است. کسی خواهانِ قدرت اندک نیست و همه بیشترین را می‌خواهند. در دنیای امروز، تشنه‌ی قدرت بودن خطرناک است، زیرا با قدرت می‌توانید به هر کاری دست بزنید؛ انگار باید فردی ساده و درست باشیم. پس باید با دقت عمل کنیم: مطبوع اما زرنگ و آزادمنش؛ اما غیرمستقیم باشیم.

از دیدگاه برخی، بازی‌های همیشگی قدرت، بدون توجه به غیرمستقیم بودنشان شیطانی، غیراجتماعی و بازمانده‌ی بازی‌های گذشته به‌نظر می‌رسند. به‌نظر آن­ها، رفتار کردن با روش‌های نامرتبط با قدرت، آن­ها را از بازی دور نگه می‌دارد. از چنین افرادی دوری کنید؛ زیرا درحالی‌که در ظاهر چنین حرف‌هایی می‌زنند، خودشان جزو بازیکنان ماهر نمایش قدرت هستند. این افراد ظاهر طبیعت فریب­کارانه­ ی خود را با به‌کارگیری روش‌های خاص هوشمندانه تغییر می‌دهند؛ آن­ها ضعف قدرت را یک ویژگی اخلاقی می‌دانند، اما کسی که به‌راستی ضعیف باشد بدون انگیزه‌‌ی نفع شخصی برای کسب همدردی یا احترام تبلیغ نمی‌کند. نمایش ضعف فردی روشی بسیار مؤثر، گول‌زننده و ماهرانه در بازی قدرت است.

راهبردِ دیگر نابازیگر فرضی تقاضای برابری در همه‌ی زمینه‌های زندگی است. او معتقد است با وجود وضعیت و قدرت گوناگون مردم باید رفتاری همسان با آن­ها داشت؛ اما اگر برای دوری از آلودگی قدرت می­کوشید رفتاری عادلانه داشته باشید، با مشکل روبه­رو خواهید شد؛ زیرا در کارهایی خاص برخی نسبت به دیگران برتری دارند. رفتار یکسان با همه یعنی نادیده‌گرفتن تفاوت‌ها؛ بالا بردن افراد بی‌مهارت و سرکوب افراد برتر. افرادی که به این شیوه رفتار می‌کنند، راهبرد دیگری از قدرت را در پیش گرفته و پاداش‌های مردم را به شیوه‌ی خود می ­دهند.

راست‌گویی کامل و رک‌گویی روشی دیگر برای دوری از بازی قدرت است؛ زیرا رازداری و تقلب یکی از فن‌های اصلی قدرت‌طلبان به‌شمار می‌آید؛ اما راستگویی کامل به افراد زیادی آسیب می‌زند و برخی از این افراد از شما انتقام خواهند گرفت. کسی راستگویی شما را به‌طورکامل بی‌غرض و دور از انگیزه نمی‌بیند و این تفکری درست است. درحقیقت، راستگویی نوعی راهبرد قدرت است. میل در پذیرش شخصیتی نجیب، خوش‌قلب و فداکار از سوی دیگران گونه‌ای متقاعدسازی و حتی زورگویی هوشمندانه است.

و سرانجام، افرادی که خواهان بازی قدرت نیستند، خود را بی‌تجربه نشان می‌دهند تا از اتهام قدرت‌طلبی در امان باشند. داشتن ظاهر بی‌تجربه ابزاری مؤثر برای فریفتن است. به‌همین‌دلیل تأکید می‌کنیم از این افراد دوری کنید. بی‌تجربه‌های واقعی نیز از دام قدرت آزاد نیستند. شاید بچه‌ها در برخی موارد بی‌تجربه باشند، اما بیشتر برای به‌دست گرفتن کنترل اطرافیان و به‌وسیله‌ی نیازهای بی‌امان خود وارد بازی می‌شوند. بچه‌ها از ‌قدرت­ نداشتن خود در دنیای بزرگسالان بسیار رنج می‌برند و در مسیر خود از هر وسیله‌ای برای دست‌یابی به قدرت استفاده می‌کنند. شاید بی‌گناهانی هنوز بازیچه‌ی قدرت هستند و بیشتر به­ طرزی بد در این بازی نقش دارند و بازتاب‌های بازی متوقفشان نمی‌کند، اما افرادی که در نمایش بی‌گناهی بازی می‌کنند، در دسته‌ی بی‌گناه‌ترین نیستند.

اما ازآنجا که همه ی ما خواهان قدرت هستیم و به طورتقریبی، همه ی رفتارهایمان برای دستیابی به قدرت است، نابازیگران به ندرت آزاردهنده میشوند و با برتری اخلاقشان، ما را از بازی قدرت دور می‌سازند. با نزدیک شدن به این افراد می‌بینید که برخی از آنها ناخودآگاه زرنگ و در فریبکاری غیرمستقیم استادند و از برملا ساختن روشهای آشکار هر روز خود، آزرده می‌شوند.

اگر دنیا را طرحی بزرگ از دربار تصور کنیم، میبینیم که درون این دربار گیر افتاده‌ایم و کناره‌گیری از این بازی فایدهای ندارد؛ با این کار دچار ضعف شده و بیچاره میشویم. پس بهتر است به‌جای درگیری با آن و بحث و آه‌ و ناله و داشتن حس گناه، در قدرت پیشی بگیرید.

کسب مهارت در کتاب 48 قانون قدرت سبب میشود به وسیله‌ی بازی با آتش، بدون آگاهی از ویژگیهای آن، درد حاصل از رفتار ناشیانه‌ی دیگران را در رابطه با قدرت نادیده بگیرید. اگر بازی قدرت حتمی
است، به‌جای اینکه فردی تکذیب‌کننده یا ناشی باشید بهتر است هنرپیشه‌ای حرفه‌ای شوید.

یادگیری بازی قدرت مستلزم داشتن دیدگاهی خاص به دنیاست؛ یعنی دگرگونی دیدگاه شما. بخش عظیم بازی که سالها تلاش و تمرین را می‌طلبد، به‌طور طبیعی به‌دست نمی‌آید. مهارتهای استادی خاصی لازم دارد و با اجرای قانونهای قدرت برایتان آسانتر خواهد شد.

با آزمایش اشتباهاتی که بیشتر شما را در گذشته نگه میدارند، آغاز کنید. در 48 قانون قدرت، آنها را تجز یه میکنید و از آنها درسی می‌آموزید: هرگز این اشتباه را تکرار نمیکنم و هرگز دوباره در این دام نمیافتم. اگر بتوانید به این روش خود را ببینید و ارزیابی کنید، شکستن ساختارهای گذشته را فرا خواهید گرفت؛ مهارتی بسیار ارزشمند.

نمیتوانید در فریبکاری موفق شوید، مگر اینکه با حفظ فاصله، با خودتان برخورد کنید؛ مگر اینکه با زدن نقابهای گوناگون در آن رو ز و آن لحظه انسانهای متفاوتی شوید. با چنین برخورد انعطاف پذیری در همه ی ظواهر،ازجمله خودتان، بخش عظیمی از سنگینی درونی را که باعث سقوط بشر میشود، از دست میدهید. مانند یک هنرپیشه چهرهای انعطاف پذیر داشته باشید؛ اهدافتان را از دیگران مخفی نگه دارید و برای به دام انداختن مردم تمرین کنید. بازی با ظواهر و مهارت در هنرهای فریب از لذتهای زیبایی شناسی زندگی به شمار می آیند و بخشهای مهم دستیابی به قدرت هستند.

قدرت از اساس غیراخلاقی است و از مهمترین مهارتهای کسب آن، توانایی دیدن موقعیتها بیش از توجه‌کردن به خیر و شر است. قدرت گونه‌ای بازی و اغلب تکرارناپذیر است.

قدرت ملکوتی ترین بخش دنیای طبیعی است و شکیبایی والاترین حسن خدایان مالک زمان. همه خوبی خواهد داشت، اگر شکیبا چیز سرانجام باشید و چند گام جلوتر را بنگرید؛ سبزه‌ها دوباره می‌رویند. افزون بر این، ناشکیبایی شما را ضعیف ساخته و مانع اصلی دستیابی به قدرت است.

با نگاهی کلی به موضوع،‌بهتر می توانید رفتارهای گذشته را خود ارزیابی کنید و بر کارهای کنونی تان کنترل بیشتری داشته باشید. مطالعه‌ی کامل 48 قانون قدرت رابرت گرین اندیشه های شما را دگرگون می سازد و با پایان یافتن ‌می توانید خود را ارزیابی کنید.

با کتاب 48 قانون قدرت در زندگی قدرتمند باشیم

با کتاب 48 قانون قدرت شاهکار رابرت گرین پرفروش‌ترین کتاب در عرصه بین المللی شد. قانون‌های کتاب براساس نوشته‌های مردان و زنان اهل مطالعه و رهبران بازی قدرت است. این کتاب را نوعی هنرهای غیرمستقیم بدانید.
نوشته‌های رابرت گرین دوره‌های بیش از سه‌هزار سال را در برمی‌گیرند و در تمدنهای متفاوتی مانند چین باستان و ایتالیای دوره‌ی رنسانس آفریده شده‌اند، اما درونمایه‌های مشترکی دارند و به پایه‌ی قدرتی اشاره می‌کنند که باید به‌طورکامل تفسیر شود.
48 قانون قدرت عصاره است؛ مجموعه‌ای از نوشته‌های سیاستمدارانی مشهور مانند سان تزو و کلاوزوتیس دولت مردانی چون بیسمارک و تالیران، درباریانی مانند کاستیگلیون و گراسیان، شیادانی چون نینونِدلنکلوز و کازانووا و حقه‌بازانی چون یلو کید ویل از تاریخ است.

این کتاب قانون‌های چهارچوب ساده‌ای دارند:
رفتارهای خاصی همیشه قدرت شخصی را افزایش می‌دهد (پیروی از قانون)
درحالیکه رفتارهایی این قدرت را کاهش داده و ما را نابود می‌سازند(سرپیچی از قانون).
سرپیچی و پیروی از قانون‌ها با نمونه‌هایی تاریخی مطرح می‌شوند و این قانون‌ها همیشگی هستند.

کتاب 48 قانون قدرت؛ چگونه قدرتمند باشیم

چرا باید کتاب 48 قانون قدرت را خواند؟

48 قانون قدرت به شیوه‌هایی گوناگون به کار می‌رود و با خواندن این کتاب می‌توانید قدرت را به‌طورکامل بیاموزید. در ظاهر،برخی قانون‌ها به زندگی شما مربوط نمیشوند، اما در زمان مناسب درمی‌یابید که همه‌ی آنها در زندگی شما کاربرد داشته و همه به هم مربوط هستند.
با نگاهی کلی به موضوع، بهتر می‌توانید رفتارهای گذشته‌ی خود را ارزیابی کنید و بر کارهای کنونی‌تان کنترل بیشتری داشته باشید. مطالعه‌ی کامل کتاب بر اندیشه‌های شما تأثیر میگذارد و با پایان‌یافتن کتاب، تا مدتی توان ارزیابی دوباره را خواهید داشت.

کتاب 48 قانون رابرت گرین به‌گونه‌ای طراحی شده است که در هر لحظه، قانون مربوط به خود را بهتر باز بینی کنید؛ انگار مشکلات خود را با یک کارشناس در میان میگذارید و بی‌هدف ماندن چالش‌های شما و ناسپاسی از شما، برایتان آشکار خواهد شد. چندین قانون به‌صورت ویژه به رابطه‌ی رئیس و ز یردست اشاره دارد و
به‌یقین یکی از این قانون‌ها را نقض کرده‌اید که به موفقیت نمی‌رسید.
سرانجام، می‌توان به این کتاب نگاهی کوتاه انداخت و بخش‌هایی از آن را برای سرگرمی برگزید؛ بخشهای جالب توجهی که به مشکلات اخلاقی و رفتارهای شگفت‌انگیز نیاکان ما درباره‌ی قدرت مربوط است.

دربارۀ هنر جنگ بیشتر بدانیم: کتاب استراتزی جنگیدن در جهان

سان تزو؛ از مهم ترین کتاب های استراتژی جهان است. طوری که از مطالب آن هم در جنگ ها بهره برده می‌شود و هم در مسائل شخصی در زندگی و به طور وسیعی در حوزه های کسب‌و‌کار.

تاب هنر جنگ سان تزو

چه کسانی باید از قوانین قدرت رابرت گرین را استفاده کنند؟

کسانی که از این کتاب استفاده می‌کنند، بهتر است به عقب برگردید. قدرت به‌صورت نامحدودی فریبنده است؛ مغز شما برای حل مشکلات این هزارتو مصرف می‌شود و به‌شکل فریبندهای در آن گم می‌شوید. به بیان دیگر، جدی‌گرفتن کتاب سرگرمی بیشتری به‌همراه دارد.
با موضوع مهمی مانند قدرت ساده برخورد نکنید. اربابان قدرت نسبت به برخورد ساده‌ی شما ناخشنود هستند. آنها از افرادی خشنودند که کتاب را به‌دقت مطالعه کرده و به قانون‌های قدرت عمل می‌کنند و افرادی را که در لحظه‌های خوش، نگاهی سطحی به این موضوع دارند، تنبیه می‌کنند.

رابرت گرین نویسنده کتاب 48 قانون قدت

با کتاب 48 قانون قدرت مهارت‌های ارزشمند بیاموزید

با آزمایش اشتباهاتی که بیشتر شما را در گذشته نگه می‌دارند، آغاز کنید. در 48 قانون قدرت، آنها را تجزیه می‌کنید و از آنها درسی می‌آموزید: «هرگز این اشتباه را تکرار نمیکنم و هرگز دوباره در این دام نمیافتم.» اگر بتوانید به این روش خود را ببینید و ارزیابی کنید، شکستن ساختارهای گذشته را فرا خواهید گرفت؛ مهارتی بسیار ارزشمند.

دربارۀ کتاب قانون پنجاهم بیشتر بدانیم: قانون فیفتی سنت

رابرت گرین؛ در کتاب قانون پنجاهم تلاش می‌کند اسطوره‌های فیفتی سنت را به مخاطبان معرفی نماید و یادآوری کند همواره از دل سختی‌ها می‌توان راهی تازه به بیرون یافت. مسیری که گاه خود الگویی برای دیگران خواهد بود.

کتاب قانون پنجاهم رابرت گرین

با کتاب 48 قانون قدرت قواعد بازی را یاد بگیریم

قدرت یک بازی اجتماعی است؛ برای یادگیری و مهارت در آن باید توانایی درک مردم را در خود گسترش دهید. اندیشمند و درباری بزرگ قرن هفدهم، بالتازار گراسیان نوشت: «انسانهای زیادی وقت خود را صرف مطالعه‌ی ویژگی‌های حیوانی و گیاهی می‌کنند، اما چه اندازه مهمتر بود که این وقت برای مطالعه‌ی انسانها صرف می‌شد؛ انسانهایی که با آنها زندگی می‌کنیم و می‌میریم!»
برای اینکه بازیگر ماهری باشید، باید روانشناس بسیار خوبی شوید؛ باید انگیزه‌ها را شناسایی کرده و رفتارهای مردم را از پشت غبار ساختگی‌شان ببینید. درک انگیزه‌های پنهان مردم، مهمترین بخش دانشی پایاِن است که می‌توانید در کسب قدرت داشته باشید و امکانات بی فریب، گمراهی و تقلب را در دسترستان قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...