سبد خرید

ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

کتاب شدن بانوی اول پیشین امریکا؛ کتاب خاطرات میشل اوباما است. نشر هورمزد با همکاری خانم مهری مدآبادی و تلاش شبانه‌روزی وی جهت ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران، در صدد است در سریع‌ترین زمان ممکن، این کتاب مهم را در اختیار مخاطبان ایرانی قرار دهد. ضمن سپاس از زحمات خانم مدآبادی جهت به حداقل رسیدن زمان، مخاطبان عزیز می‌توانند، جهت پیش‌خرید کتاب اقدام نمایند.
کتاب خاطرات میشل اوباما برای اولین بار با ترجمه خوب خانم مهری مدآبادی؛ مترجم کتاب سقلمه در حال ترجمه است. در کتاب میشل اوباما داستان کامل زندگی او از دروان کودکی در بخش جنوبی شیکاگو تا زندگی کنونی او درکاخ سفید به زبان خودش بیان شده است. تجربیاتش را به عنوان مادر و زن شاغل بازگو می‌کند.

در دنیایی پر از معنا و موفقیت، میشل اوباما به عنوان یکی از قاطع‌ترین زنان عصر ما ظاهر شده است. به عنوان بانوی اول ایالات متحده آمریکا – اولین آمریکایی آفریقایی که در این نقش خدمت می کند. او به ایجاد کامل‌ترین و فراگیر کاخ سفید در تاریخ کمک کرد، در حالی که خود را به عنوان یک حامی قدرتمند برای زنان و دختران در ایالات متحده و سراسر جهان تاسیس کرد. به طرز چشمگیری راه‌هایی را تغییر داد که خانواده‌ها زندگی سالم‌تر و فعال‌تر را دنبال می‌کنند.

در خاطرات میشل اوباما در بیشترین اصلی که در مواجهه با حملات سیاسی و شخصی در مورد تبعیض نژادی است که بیشتر اشاره شده است. میشل در کتاب خاطراتش به نام «شدن» می‌گوید: که ای کاش زنان بیشتری در انتخابات شرکت می‌کردند. همیشه از خودم می‌پرسم چه چیز باعث شد زنان به خصوص فردی با توانمندی‌های استثنایی هیلاری کلینتون؛ نامزد دموکرات‌ها را رد کنند و به جای او یک ترامپ جمهوری خواه و زن‌ستیز را به عنوان رئیس‌جمهور خود انتخاب کنند.

میشل اوباما در شرح حال زندگی خود، اثری عمیق و داستان‌سرایی مسحور‌کننده، خوانندگان را به دنیای خود دعوت می‌کند. کتاب خاطرات میشل اوباما؛ کتاب خردمندانه و الهام‌بخشی که، از برداشت شخصی عمیق جسم و روح زنی که با سعی و کوشش توقعات و انتظاراتش را برآورده میکند. این کتاب ما را تشویق می‌کند که همین کار را انجام را انجام دهیم. 5 نکته‌ای که در این کتاب، درباره الهام‌بخش‌ترین زن امروزی به ما می‌آموزد، می‌پردازیم:

میشل اوباما در سنین پایین بااراده و مصصم بود. | ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

او در سنین کودکی در انجام کارهایش قاطع بود. زمانی که میشل رابینسون  5 سالش بود، در آزمون رنگ‌شناسی مهدکودک به یک سوال غلط جواب داده بود. به قدری از این مساله ناراحت بود که حتی شب نتوانست بخوابد. صبح روز بعد او فوراً از معلمش خواست تا دوباره از او امتحان بگیرد. معلم به خاطر شجاعت دختر‌بچه سیاه‌پوست که برای دفاع از خودش انجام داده بود، تحت تاثیر قرار گرفته بود.

میشل اوباما جوان | کتاب خاطرات میشل اوباما | انتشارات هورمزد

به او گفته شده بود نمی‌تواند وارد دانشگاه پرینستون شود.| ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

به او گفته شده بودکه نمی‌تواند وارد دانشگاه پرینستون شود. در حالی که او در شرف فارغ‌التحصیلی از دبیرستان بود. مشاور راهنما به او گفته بود که مطمئن نیست او بتواند وارد دانشگاه پرینستون شود. شاید هر کسی جای او بود از هدفش دورتر ‌می‌شد، ولی او مصمم‌تر شد و روشش را تغییر داد. تقاضا نامه‌ای نوشت و ادعا کرد که من اجازهخ نمی‌دهم کسی مانع من شود و با نامه او موافقت شد.

 

میشل مجبور شد نوزادش برای مصاحبه کاری همراه خود برد. | ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

بعد از تولد دخترش، ساشا، او تصمیم گرفت به سرکار برود. او برای مصاحبه جهت هیئت مدیره ویژه یک بیمارستان محلی رفت و چون موفق به پیداکردن پرستار بچه نشد. به ناچار کودک 3ماهه‌اش را با خودش برد. او به یاد می‌اورد که این حقیقت زندگی من است. این من هستم و این هم کودک من است. من به دنبال شغل بودم و چیزی هم برایم مهم نبود. مهم نیست این‌کار چطور انجام می‌گرفت مهم اسن است که در سخنرانی درباره خواسته‌هایم که خوب پیش رفتم .

میشل اوباما با دخترهایش مالیا و ساشا در کاخ سفید | کتاب خاطرات میشل اوباما | انشارات هورمزد

پروژه باغ کاخ سفید برای میشل فراتر از یک کمپین، یک ماموریت بود.| ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

میشل اوباما به محیط زیست علاقه‌مند است. بسیاری از سبزیجات مصرفی خانواده اوباما در باغچه سبزیجات میشل اوباما در محوطه کاخ سفید به عمل می‌آمد. او به زنبورداری علاقه‌مند است و در کاخ سفید نیز زنبورداری می‌کرد. بعد از متقاعدکردن بخش خدمات پارک ملی، باغچه‌ای در کاخ سفید ایجاد کرد. میشل یکی از نمادی‌ترین چمن‌های زیبا و مجموعه‌ای از میوه‌ها و سبزیجات را برای امریکایی سالم‌تر درست کرد. به نظر او باراک اوباما خیلی از این طرح او که حامل سلامتی بهتر بود استقبال کرد. باغ او ساده و سلامت بود و نمادی از پشتکار و صمیمیت بود. بسیار زیبا و قدرتمند بود.

میشل در مراسم جشن Garden با کودکان در محوطه چمن جنوبی کاخ سفید شرکت می کند. | کتاب خاطرات میشل اوباما | انتشارات هورمزد

میشل اوباما یک قانون شکن است.| ترجمه کتاب خاطرات میشل اوباما در ایران

در 26 ژوئن 2015 دادگاه عالی امریکا موضوع حق ازدواج هم‌جنس‌بازان در 50 ایالات را تصویب کرد. بعد از آن جمعیت فراوانی بیرون کاخ سفید تجمع کردند و پرچم غرور وافتخار را به اهتراز در‌آوردند. میشل می‌گوید ناگهان خودم را در میان جشن آنها دیدم.

میشل اوباما طنابی را به عنوان بخشی از برنامه PSA PALA taping در سمت جنوب کاخ سفید پرتاب می کند. | کتاب خاطرات میشل اوباما | انتشارات هورمزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...