سررسید مدیریتی | وقتی قرار است یک سررسید داشته باشیم؛ چرا بوک‌ برد نباشد؟ | سررسید ۹۸

سررسید کسب و کار

سررسید مدیریتی | وقتی قرار است یک سررسید داشته باشیم؛ چرا بوک‌بُرد نباشد؟ | سررسید ۹۸ | سالنامه ۹۸ | بوک برد

برای هر مدیر و یا برای هر کسب‌وکاری، مهم‌ترین موضوعِ بودنِ اشخاص و وسیله‌ها، توجیه‌نمودن مزایای آن‌ها برای سازمان است. بی‌شک، سازمانی که متشکل از آدم‌ها و ایده‌های خلاقانه باشد، سازمانی پویا خواهد بود. مدیر هوشمند و مدیریت هوشمند، زنجیره‌ای از آدم‌ها و وسیله‌ها را مانند مهره‌های شطرنج چنان در صفحه می‌چیند که همه‌چیز به‌سمت پویایی هرچه بیشتر پیش رود. عادت‌دادن افراد خلاق به روزمرگی و دورکردن آن‌ها از ایده‌پردازی‌ها و از آن مهم‌تر، کتاب‌نخواندن می‌تواند هر شرکت بزرگ را به‌سمت سقوطی بزرگ هل دهد. بزرگترین مدیرانِ بزرگترین کسب‌وکارهای دنیا، موفقیت خود را مدیون مطالعه می‌دانند.

از آن‌جمله بیل گیتس، خالق استراتژی تفکر (چهاردهمین استراتژی که در بوک‌بُرد گنجانده شد)؛ مدیر مدبری که ترجیح می‌دهد برای خواندن، از کار دست بکشد. برعکس بسیاری از مدیران امروزی، که به‌خاطر کار، از خواندن دست کشیده‌اند. 

خواندن، سنگ زیربنای پیشرفت هر تمدن، هر ملت و یا هر سازمانی‌ است. بسانِ آب که حیاتی‌ترین لازمۀ حیات است، مطالعه حیاتی‌ترین لازمۀ سازمانی موفق خواهد بود. سازمانی که از افراد بی‌سواد شکل بگیرد، سازمانی نیمه‌مرده خواهد ماند. مدیریت هوشمند، با استراتژی‌های هوشمندانه، می‌تواند کاستی‌ها و بهانه‌ها را برطرف کند و راه را برای سازمانی قدرتمند هموار نماید.

به‌احتمال زیاد، اگر قرار باشد یک سازمان، در طول یک‌سال، هدیه‌ای برای افرادش در نظر بگیرد، آن هدیه، به پایان سال ختم خواهد شد. اغلب، انتخابِ اغلب سازمان‌ها سررسید است. از میان هزاران سررسیدی که پایان سال، سر از هر سازمانی در می‌آورند، مدیریت هوشمند و مدیران هوشمند سعی خواهند نمود از بین گزینه‌ها، به انتخابی برسند که نسبتاً برترین باشد. از تولد بُوک‌برد تا اجرا، همه‌ی گزینه‌ها از یک قماش بودند؛ با کمی تفاوت و رنگ‌ولعاب‌های کمی متفاوت؛ اما… اما اکنون انتشارات هورمزد مفتخر است بوک‌بُرد را به سازمان‌ها و برندها معرفی نماید. سررسیدی پر از استراتژی‌ها و راه‌کارهایی برای زندگی و کار.

۱۷ استراتژی برای کسب‌وکارهای ۹۸ در یک سررسید | بوک‌برد 

با ۱۷ استراتژی در یک سررسید؛ همان چیزی است که سال‌ها مدیران هوشمند جایش را خالی دیده بودند. بوک‌بُرد متولد شد و امیدوار خواهیم بود تولدی دیگر در انتخاب‌های سازمانی باشد و پایه‌گذارِ تغییری بزرگ برای تغییرات بزرگ؛ در افراد و سپس سازمان‌ها. پس: وقتی قرار است یک سررسید داشته باشیم؛ چرا بوک‌بُرد نباشد؟

17 استراتژی برای کسب‌وکارهای 98 در یک سررسید | بوک‌برد

سررسید ۹۸ | سالنامه ۹۸ | بوک برد

استراتژی عالـی بودن: جیم کالینــز / استراتژی سقــــوط: جیم کالینـــز استراتژی خلاقیت سازمانی: اد کتمولاستراتژی عــــادت: چـارلز دوهیگاستراتژی برندســازی: کوین روبرتز / استراتژی قــــلاب: نیـــــر ایـال / استراتژی تبلیغـــات: تـام داکتر آف / استراتژی مــؤثربودن: استفان کاوی / استراتژی انحصــــار: پیتــر تیـــل / استراتژی جنگیـــدن: ســـان تـزو / استراتژی خـــوشبختی: لئو بورمـنز استراتژی مــوفقیت: جک کنفیـــلد / استراتژی مدیریت: آدام لاشینسکی / استراتژی تفکــر: دیوید ای. کاپلاناستراتژی خـدمات: جئوف کلــوین / استراتژی دستمزها: الکس تیلور سوم / استراتژی کیـفیت: الکس تیلور سوم

شاید بخواهید این مطلب را نیز ببینید: بستۀ همراه مدیران | دانشکدۀ کسب و کار هاروارد | ۱۶ کتاب سال ۲۰۱۷ برای اولین بار در کشور

از سال ۱۹۲۲، نشریۀ کسب‌وکار هاروارد منبع ایده‌‌‌‌های نوین در روش‌های مدیریتی بوده است و امروزه بسیاری از مقالات آن بر کسب‌وکارهای مختلف تأثیرگذارند. مجموعۀ «بستۀ همراه مدیران» می‌‌‌‌تواند بخشی از کتابخانۀ مدیریتی شما باشد. در این راستا، هر کتاب شامل ایده‌‌‌‌ای متفاوت و جدید است که زیربنای بهترین تفکرات مدیریتی را در خود جای داده؛ تفکراتی که مدیران بی‌شماری را در سراسر جهان تحت‌تأثیر قرار داده است. بی‌شک با مطالعۀ این آثار نگرش شما دربارۀ دنیای کسب‌وکار امروز تغییر خواهد کرد… این مجموعه توسط انتشارات هورمزد به فارسی برگردانده شد و هم‌اکنون در دسترس همۀ مدیران ایرانی‌ست.

 

ارسال یک نظر