استراتژی موفقیت

سررسید 98 | سالنامه 98 | سررسید سفارشی برای بانک‌ ها و بیمه‌ ها | امکان سفارشی کردن رنگ و متن، در تیراژهای بالاتر از 2000 نسخه وجود دارد. | انتشارات هورمزد

زمانی‌که هدف خود را مشخص کردید و حاضر شدید عاشقانه آن را انجام دهید، از خطر بیکار شدن، تنها ماندن، مورد تمسخر قرار گرفتن، مورد قضاوت بی‌جا قرار گرفتن و رد شدن از سوی دیگران نترسید؛ زیرا تغییر‌ کردن به تلاش و استقامت نیاز دارد.

خود را تسلیم شور و شوق اصلی‌تان کنید و از سیستم هدایت درونی خود بهره ببرید و به آرزوهای خود وفادار باشید. سیستم هدایت درونی شما از روی میزان شادی و رضایتی که احساس می‌کنید، به شما می‌گوید که هدف دارید یا خیر. 

پایه و اساس موفقیت | استراتژی موفقیت | بوک برد

مشخص کنید که چرا اینجا هستید؟ | استراتژی موفقیت | بوک برد

وقتی هدفی دارید، کاری انجام می دهید که عاشقش هستید و تلاش می کنید از مسیر منحرف نشوید و آن گاه است که منابع، مردم و فرصت‌های موردنیاز، به طور طبیعی به سوی شما جذب می‌شوند.

زمانی که هدف خود را مشخص کردید و حاضر شدید عاشقانه آن را انجام دهید، از خطر بیکار شدن، تنها ماندن، مورد تمسخر قرار گرفتن، مورد قضاوت بی جا قرار گرفتن و رد شدن از سوی دیگران نترسید؛ زیرا تغییر کردن به تلاش و استقامت نیاز دارد.

کسانی که به اوج می رسند رویاهای بزرگ تری دارند. اغلب ما را خطر تهدید می کند که فکر می کنیم اگر هدف ما خیلی بزرگ باشد به آن نمی رسیم، ولی اگر هدف ما خیلی کوچک باشد به آن می رسیم.

به هیچ وجه رویاهای خود را محدود نکنید و بگذارید به‌همان عظمتی که هست باقی بماند.

باور کنید امکان‌پذیر است!

خود را باور داشته باشید. هرآنچه را ذهن بتواند درک و باور کند، می‌توان به دست آورد. هر چه انتظارش را داشته باشید، همان را به دست می‌آورید. زمانی که انتظارهای قدیمی و منفی خود را با انتظارهای جدید و مثبت جایگزین می‌کنید، باورتان می شود که هر آنچه می‌خواهید عملی و امکان‌پذیر است. دیر یا زود کسانی برنده می‌شوند که تصور می‌کنند می‌توانند برنده شوند.

قدرت تعیین هدف را افزایش دهید.

اگر می‌خواهید شاد باشید، هدفی برای خود تعیین کنید که به فکرهای شما دستور بدهد، انرژی‌تان را آزاد کند و الهام‌بخش امید و آرزوهای شما باشد. روزی سه بار هدف‌های خود را مرور کنید تا ذهن نیمه هشیار شما از این طریق فعال شود؛ زیرا اگر هر روز با یک آرزوی گرم و دلچسب برای انجام کاری از خواب بیدار شوید، نشانه‌ی این است که به اندازه‌‌ی کافی هدف دارید! در این صورت هرگز از زندگی خسته نمی شوید. آن‌گاه قاطعانه بر ترس‌ها، مشکل و مانع‌ها غلبه می ‌کنید.

سرسخت باشید. مقصد خود را کامل بشناسید و بدانید به کجا می‌روید. هر روز چند گام به سوی آن بردارید تا در نهایت به آن برسید.

تکرار تجربه‌های پیشین را متوقف کنید.

بیشتر مواقع، فکر‌های محدود‌کننده‌ی ما تصویرهایی در ذهنمان ایجاد می کند و آن تصویرها بر رفتار ما حاکم می‌شوند؛ که به نوبه‌ی خود، فکرهای محدود‌کننده را تقویت می‌کنند.

تکرار جمله تاکیدی موثر را فراموش نکنید! جمله‌ای که نه رهنمود زیر را داشته باشد: ۱- با جمله «من هستم» آغاز کنید. ۲- از زمان حال استفاده کنید. ۳- جمله را به صورت مثبت بیان کنید. بر آنچه می‌خواهید تاکید کنید نه آنچه نمی‌خواهید؛ زیرا ذهن نیمه هشیارف معنی کلمه نه را نمی‌فهمد و آن را نمی شنود. برای مثال جمله در را محکم نبند را این گونه می‌شنود: در راه محکم بنند. ۴- خلاصه بیان کنید. ۵-به گونه‌ای خاص بیان کنید. ۶- جمله خود را در حال انجام دادن بیان کنید. ۷-حداقل از یک کلمه احساسی یا هیجان انگیز استفاده کنید. ۸- برای خود جمله تاکیدی بسازید، نه برای دیگران ۹- چیزهای بهتر به جمله خود بیفزایید.

آنچه را می‌خواهید، ببینید و به دست‌ آورید.

ذهن نیمه هشیار شما را برای خلق راه‌حل‌هایی برای رسیدن به هدف‌هایتان فعال می‌کند و هر روز صبح، با عقاید جدید از خواب بیدار می‌شوید. یک ساعت تصویرسازی ذهنی، به اندازه هفت ساعت تلاش جسمانی نتیجه می‌دهد. تصویرسازی ذهنی یکی از ابزاهای قدرتمند موفقیت است.

اقدام کنید.

افراد موفق می دانند که شکست بخش مهم روند یادگیری است. دلیل این که افراد بسیار موفق زیاد می دانند، این است که مرتکب اشتباه‌های بسیاری شده اند. باید مشتاق باشید که ترس را احساس کنید. گروهی از مردم هر کاری می کنند تا از احساس ناامنی ناشی از ترس دوری کنند. اگر شما یکی از آن افراد هستید، پس در برابر این خطر قرار دارید که هرگز به آنچه در زندگی می‌خواهید نرسید.

جرئت داشته باشید؛ منتظر نباشید فرصتی پیش بیاید و سپس پیشرفت کنید. فرصت ها را بسازید و از فرصت‌ها استفاده کنید. هر آنچه در چنته دارید، برای رسیدن به رویاهایتان به کار ببرید. تنها کسانی جرئت شکست خوردن دارند، می توانند موفق باشند.

رابرت اف.کندی

بازخورد به نفع خودتان استفاده کنید.

بازخوردصبحانه قهرمان است. در بازخورد منفی،‌مانند بازخورد مثبت، اطلاعات بسیاری وجود دارد و به ما می گوید که درست پیش نمی‌رویم و در جهت اشتباه حرکت می کنیم. بازخورد تنها اطلاعاتی است که برای کمک به هدایت شما و سریع تر رسیدن شما هدفتان طراحی شده است. اما اگر آن را نادیده بگیرید و دقت نکنید، نتیجه نمی دهد

بیشتر از انتظارتان بخواهید.

بیشتر از انتظارتان بخواهید و چطور آنچه را که واقعا می‌خواهید، به دست آورید. این نشان رسمی علامت شاخص افراد موفق است که می دانند جلوزدن از حد انتظارها، کمک می کند تا جلوتر از جمعیت قرار بگیرند.

سطح خدمات را به حد یک کیلومتر بیشتر برسانید و همیشه بیش از آنچه مشتریان انتظار دارند، به آنها خدمات بدهید. با همه مشتریان همان گونه رفتار کنید که با بهترین دوستانتان رفتار می کنید.

یادتان باشد عرضه‌‌ی خدمات دور از انتظار مشتری، هرچند اندک، در خاطر آن‌ها می‌ماند. سعی کنید به جای این که بر چگونه پول بیشتری گرفتن تمرکز کنید،‌ بر چگونه فروختن متمرکز شوید. پس با خودتان عهد کنید فراتر از انتظار مردم کار کنید و از همین امروز آغاز کنید.

خود را برای دست‌یابی به موفقیت تغییر دهید | استراتژی موفقیت | بوک برد

اگر می خواهید موفق شوید، باید با مردم موفق‌تر همدم شوید و رفت‌و‌آمد کنید زیرا شما شبیه کسانی می شوید که بیشترین زمان خود را با آن ها سپری می کنید. با افرادی نشست و برخاست داشته باشید که نگرش مثبت دارند و در زندگی به فکر راه حل مشکل هستند.

بیشتر یاد بگیرید تا بیشتر به دست آورید

شرح زندگی الهام‌بخش افراد موفق را بخوانید و رمز‌های موفقیت قدرتمندترین تاجران، صنعتگران و صاحبان شرکت‌های بزرگ را کسب کنید. رهبران موفق اهل مطالعه هستند. سعی کنید در زمینه‌ی کاری خود مطالعه کنید،‌تا جز افراد موفق شوید و به جایی برسید که دیگران به راحتی شما نمی توانید به آن برسند. مطالعه کنید و یاد بگیرید که سریع مطالعه کنید. اگر خود را متعهد کنید که هفته‌ای یک کتاب مطالعه کنید، آن‌چه را که خوانده‌اید مرور کنید و حداقل هر کتاب یک مورد را فراگرفته و اجرا کنید، فرسنگ‌ها از کسانی که این کار را نکرده‌اند، جلو افتاده‌اید و می توانید زندگی فوق العاده‌ای خلق کنید.

گروه موفقیت خود را بسازید | استراتژی موفقیت | بوک برد

به خوب نه بگویید تا بتوانید به عالی بله بگویید؛ خوب دشمن عالی است. وقتی می بینید که حتی معروف‌ترین صاحبان شرکت‌ها، متخصصان، معلمان، استادان، رهبران داخلی در پروژه‌ها، موقعیت و وضعیت‌هایی گیر می افتتند که تنها خوب هستند؛ در حالی که فرصت‌های «عالی» دست‌نخورده باقی می‌مانند و انتظارش می کشند. اگر تنها روی موارد خوب تمرکز کنید، مانع می شوید که موارد عالی خود را نمایان کنید.

مهارت‌های استادی را یاد بگیرید.

وقتی در مورد افراد موفق مطالعه می کنید، متوجه می‌شوید که در یک یا چندین مهارت، دوره شاگردی را گذرانده‌اند. بنابراین، اگر بخواهید به عظمت، شهرت و موفقیت برسید، باید در حرفه یا مهارتی شاگردی کنید. افراد موفق به دنبال راهنمایی وتوصیه‌ی متخصصان زمینه‌ی کاری خود هستند.

ارسال یک نظر