کتاب صفر تا یک نوشته‌ی پیتر تیل | نشر هورمزد

کتاب صفر تا یک نوشته‌ی پیتر تیل

 

کتاب صفر تا یک نوشته‌ی پیتر تیل

صفر تا یک: یادداشت‌های شروع کار یا چگونگی ساختن آینده

بیل گیتس بعدی دیگر سیستم عامل نمی‌سازد، لری پیج بعدی، موتور جستجو نمی‌سازد، اگر این افراد را کپی می‌کنید از آن ها چیزی یاد نمی‌گیرید. «صفر تا یک» به شما نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌های صفر تا یکی بسازید و چگونه ارزش‌هایی جدید به دنیا اضافه کنید. «صفر تا یک» به توصیف پروسه‌ی ایجاد چیزی جدید از هیچ می‌کند. در واقع ایده‌ی کتاب در تقابل با ایده‌هایی است که از یک شروع می کنند، یعنی فقط به بهبود چیــــزی که قبلا وجود داشــــته بســـنده می‌کنند….

  • یک نابغه تنها ممکن است یک کار ادبی یا هنری کلاسیک خلق کند؛ ولی نمی‌تواند به‌تنهایی یک صنعت کامل را بسازد. استارتاپ‌ها بر روی این اصل عمل می‌کنند که باید با دیگران در کنار هم کار کنید تا کار به سرانجام برسد؛ ولی درعین‌حال، باید تا جایی که می‌توانید کوچک بمانید.
  • بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوت یک شرکت جدید تفکر جدید است. اندازه‌ی کوچک جای بیشتری برای فکر کردن باز می‌کند و در این موضوع حتی از چابکی هم مهم‌تر است. این کتاب درباره‌ی پرسش‌هایی است که برای موفقیت در یک کسب‌وکار جدید باید از خود بپرسید و به آن‌ها پاسخ بدهید. چیزی که در ادامه می‌آید راهنمای درسی یا دانشنامه‌ی علمی نیست؛ بلکه تمرینی است برای تفکر؛ زیرا این کاری است که یک استارتاپ باید انجام بدهد؛ یعنی درباره‌ی ایده‌های به‌دست‌آمده تحقیق و از پایه درباره‌ی کسب‌وکار تجدیدنظر کند.

شرکت خلاقیت نوشته‌ی اد کتمول مؤسس شرکت پیکسار

شرکت خلاقیت: این کتاب یکی از بهترین کتاب‌هایی است که تاکنون در زمینه‌ی کسب‌و‌کار، رهبری و طراحی سازمان نوشته شده است. «شرکت خلاقیت» یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه‌ی ایجاد یک سازمان خلاق است. به این دلیل یکی از بهترین کتاب‌ها است که خردورزی، فروتنی و آگاهی نویسنده در تک‌تک صفحات آن مشهود است. اد کتمول می‌گوید مدیران باید ریسک‌پذیر باشند، باید به افراد زیردست خود اعتماد کنند و تلاش کنند مسیر کارکنان خود را مشخص کنند، باید به عواملی که موجب ترس کارکنان می‌شود توجه کنند.