۴ کتاب رابرت گرین | ترجمه‌‌ی ۴ کتاب ارزشمند رابرت گرین | انتشارات هورمزد

 

۴ کتاب رابرت گرین

چهل و هشت قانون قدرت- رابرت گرین

کتاب «چهل‌وهشت قانون قدرت» راهنمایی عملی برای همه افرادی است که تشنه‌ی قدرت‌اند؛ می‌خواهند قدرت را ببینند، داشته باشند و در برابرش مسلح شوند. قوانین این کتابِ قدرتمند، چکیده‌ای از تاریخ سه‌هزارساله‌ی قدرت هستند که از استراتژیست‌ها و چهره‌های تاریخی، مثل نیکولو ماکیاولی، سان تزو، کارل فون کلاوزویتس، ملکه الیزابت اول، هنری کسینجر و پی. تی. بارنام گرفته شده‌اند. هر قانون فصلی مجزا دارد که با «سرپیچی» و «پیروی از آن قانون» و «استثنا» تکمیل می‌شود. «چهل‌و‌هشت قانون قدرت» کتابی پرفروش در عرصه‌ی بین‌المللی است که تنها در آمریکا بیش از یک میلیون نسخه از آن به‌فروش رسیده است…

مهارت‌های استادی ـ رابرت گرین

دلیل اینکه شما به استاد نیاز دارید خیلی ساده است: زندگی کوتاه است. و شما به همین اندازه وقت و انرژی برای صرف کردن دارید. خلاقانه­‌ترین سال­های عمر شما اساساً از اواخر ۲۰ سالگی تا حدود ۴۰ سالگی‌تان است. شما می‌توانید هر آنچه را که نیاز دارید را در میان کتاب­‌ها، با کمک تجربه و گه‌­گاه با توصیۀ اطرافیانتان بیابید، اما این فرایند تماماً بر پایۀ شانس و ضرر است. استاد گفت مشکل تمام دانشجویان این است که در یک مرحله متوقف می‌شوند. آن‌ها یک نظر یا عقیده را می‌شنوند و تا دم مرگ به همان می‌چسبند. آن‌ها می‌خواهند خود را با این دروغ که به حقیقت دست پیدا کرده­اند اغفال کنند.

قانون پنجاهم ـ رابرت گرین

هیچ کس نمی­تواند ارتشی را از پشت بدرستی هدایت کند. باید روبه رو بایستد. در رأس ارتش باید آن­جا حضور داشته باشد و تأثیر ذهن و انرژی شخصی­اش باید توسط هر افسر و مردی که کنارش حضور دارد احساس شود. بدانید: رهبر بودن اغلب نیازمند انتخاب‌های سخت است؛ وادار کردن مردم به انجام کارهایی گاهاً برخلاف میلشان، اگر یک رهبر تلاش کند که خشن و سخت باشد، قلب مردم را جریحه‌دار نموده و این می‌تواند هر عشقی را به نفرت بدل کند.

۳۳ استراتژی برای جنگیدن ـ رابرت گرین

برافروخته شدن جنگ ،یا بدست آوردن هرنوع صلح،حاصل انتخاب یک استراتژی است. باید به استراتژی به چشم یک سری خطوط راهنما جهت رسیدن به هدف نگاه کنیم: چیزی که جایگاه مشخصی در دنیای اطراف به شما میبخشد،کمک میکند تابه مشکلات موجود برسر راه غلبه کنید،یا اینکه در دور زدن و پیروزی بر دشمن به شمایاری میرساند. اما قبل از اینکه تیرها رابه سمت دشمن نشانه روید،باید ابتدا نوک پیکان را به سوی خود بگیرید. ذهن شما نقطه ی آغازین تمام جنگها و تمام استراتژی ها است. ذهنی که به آسانی تحت تاثیر احساسات قرار بگیرد و بحای حال حاضر درگیر گذشته باشد نمی تواند دنیا را به شکل لازم و با وضوح ببیند. پس همیشه استراتژی هایی را اتخاذ میکند که باعث از دست رفتن هدف می‌شود.